Université libre de Bruxelles - ULB

מבוא

קרא את התיאור הרשמי

ברוכים הבאים אוניברסיטת ליבר de Bruxelles!

ברוש, עיר על סולם אנושי

בלב אירופה, רק 1h20 ברכבת מפריז, 1h30 מאמסטרדם, ו 1h50 מלונדון וקלן, בריסל מציעה את כל היתרונות של עיר הבירה ואת איכות החיים של עיר גדולה ותוססת. בריסל היא ביתם של כל המוסדות האירופיים הגדולים. זהו המושב הרשמי של האיחוד האירופי ועוד רבים אחרים כלכליים וקבלת החלטות ישויות ומתגאה במספר גדל והולך של עסקים, ארגונים ומומחים בינלאומיים.

130714_Parliament2.jpg

תמונה באדיבות Université libre de Bruxelles - ULB

המסורת הארוכה של אירוח וחילופי הון ירוקים ביותר באירופה מאפשרת למבקרים ולתושבים כאחד ליהנות מתערובת נרחבת של אוכל ומוסיקה בעולם, בעוד שתרבויות תרבותיות יכולות לבחור מתוך מגוון רחב של מוזיאונים ומופעים. ממוקם בלב העיר, אוניברסיטת ליבר דה ברוקסל או ULB מציעה גם פעילויות תרבותיות, חגיגיות וספורט רבות. הקמפוסים באוניברסיטה והסביבה הם אטרקטיביים ביותר, ומספקים רק את השילוב הנכון של לימוד ופנאי.

רב תרבותי ובינלאומי

כאוניברסיטה רב תרבותית עם שליש סטודנטים וחוקרים מחו"ל , היחסים הבינלאומיים הם מציאות יומית עבור אוניברסיטת ליבר דה ברוקסל, בדיוק כמו העיר בריסל עצמה, אחת הערים הקוסמופוליטיות ביותר בעולם. שיתוף פעולה עם אוניברסיטאות מרחבי העולם גובר הן בחינוך והן במחקר, הודות לחלק גדול מתוכניות הניידות האירופיות השונות. בנוסף לתוכניות הניידות של הסטודנטים, מציעה האוניברסיטה תוכניות משולבות מגוונות עם שותפים זרים , כולל תארי מאסטר ודוקטורט משותפים. כמה מתוכניות אלה קיבלו את ההסמכה היוקרתי ארסמוס מונדוס .

130713_crf-l6ChT3mxlUYnWFiA6g.jpg

תמונה באדיבות Université libre de Bruxelles - ULB

עמדתה החיצונית כלפי אירופה והעולם הביאה למספר הסכמים, שיתופי פעולה ושותפות מיוחדת עם כמה מהאוניברסיטאות המובילות בעולם. עם שנים רבות של ניסיון על הבמה הבינלאומית, האוניברסיטה השיקה UNICA, רשת של 45 אוניברסיטאות מובילות באירופה, אשר מקיפה מעל מיליון תלמידים. הוא גם חבר מייסד של הפורום הבינלאומי של אוניברסיטאות ציבוריות (IFPU).

בינאום המוסד מעוגן באלה:

  • שיתוף פעולה חוצה גבולות עם נורד-פאס-דה-קלס (ליל) של צרפת
  • מדיניות של שותפים מועדפים לבניית פעילויות משותפות לטווח ארוך עם כעשרה מוסדות (בעיקר אוקספורד, פאריס השישי, ברקלי, מונטריאול, UBC בוונקובר, פודאן בשנחאי)
  • כמה מוסדות ומרכזים מיוחדים, כולל מכון המחקר של ז'אן מונט, בית הספר לכלכלה וניהול של סולביי בריסל, בית הספר לבריאות הציבור, המרכז ללימודים קנדיים, לימודי צ'כיה ועוד.
  • דיאלוג טרנס-אטלנטי ופתיחות למדינות מתעוררות

במהלך השנים, ולמרות משאבים מוגבלים, ULB הצליחה לקיים את רמת המצוינות שלה ולעמוד באחריותה הציבורית והחברתית. האוניברסיטה מאמינה שהיא יכולה לסייע ביצירת עולם צודק ודמוקרטי יותר על ידי תרומה של יחסי אמון, ממד ביקורתי וחוסר משוא פנים הנדרש בעולם גלובלי

130716_GroupPhoto18.jpg

תמונה באדיבות Université libre de Bruxelles - ULB

מחקר פורץ דרך

ארבעה פרסי נובל מדעיים, מדליית פילדס אחת, שלושה פרסי וולף ושני פרסי מארי קירי הם עדות נוספת למסורת המצוינות של האוניברסיטה.
אוניברסיטת ליבר de Bruxelles הוא חבר פעיל של אזור המחקר, והוא מעורב כמעט 130 פרויקטים ממומנים על ידי 7 המסגרת האירופית תוכניות. במהלך השנים האחרונות היא השיגה 7 מענקי מחקר מאזור המחקר האירופאי (ERC) למימון מחקר ברפואה, כלכלה, מתמטיקה, סוציולוגיה או מדעי המדינה וכן 2 מענקים מתקדמים בבינה מלאכותית ובפיסיקה. בנוסף, מכון האוניברסיטה ללימודים אירופיים מוכר כ"מרכז המחקר האירופאי ג'אן מונט "על עבודתו באינטגרציה האירופית.

130715_fullsizeoutput_a64.jpg

תמונה באדיבות Université libre de Bruxelles - ULB

תקני הוראה גבוהים

אוניברסיטת ליבר ברוקסל יש 13 פקולטות, בתי ספר ומוסדות מיוחדים המכסים את כל הדיסציפלינות, מקרוב שילוב קלט אקדמי ומחקר. הוא מציע כמעט 40 תוכניות לתואר ראשון ו 235 תוכניות בוגר . היא גם שותפה 20 בתי ספר לדוקטורט , עם כמעט 1,600 PhD בתהליך. חלק מהתוכניות המאסטריות שלנו מתמקדות בטרנס דיסציפלינריות, בעוד שאחרים מקדישים יותר תשומת לב ליחסים בין-לאומיים באמצעות תארי מאסטרס אירופיים, או על רב-לשוניות. יש לנו גם עובד בשיתוף פעולה הדוק עם VUB (Vrije Universitit Brussel - אוניברסיטת בריסל דובר פלמית) במשך מספר שנים.

הומניזם, אחריות אישית ...

"אוניברסיטת ליברה דה ברוקסל מבססת את ההוראה והמחקר שלה על עקרון החקירה החופשית, והיא קובעת בכל התחומים את עצמאות השיפוט ואת הדחייה של תפיסת ידע המבוססת על סמכות". (סעיף 1 של החוקים של ULB). תכונה אחת מסוימת של ההוראה של ULB היא להציע לתלמידים את החופש האישי שלהם, תוך מתן להם את התמיכה הנדרשת. על התלמידים עצמם לנצל את ההזדמנויות ואת צורות התמיכה הרבות הקיימות בהן: האוניברסיטה היא, אם כן, בית ספר לאחריות.

... וחדשנות

החידושים הבולטים ביותר הוכנסו לתואר ראשון. תוכניות אלה, שחלקן נלמדות במהלך הערב ובסופי השבוע, מיועדות במיוחד למבוגרים עובדים , ומבוססות על צרכים חברתיים וכלכליים חדשים (שיווק אירו, ממשל תאגידי וכו '), או על מחקר מתקדם (אסתטיקה) ואת הפילוסופיה של האמנות, הפילוסופיה של המדע, ביואינפורמטיקה, וכו '). חדש וחדשני קורסים מסוג זה לבנות את עצמם על מסורת ארוכת שנים של ULB של ULB תוך פיתוח אותו עוד כיוונים חדשים.

130720_fullsizeoutput_92b.jpg

תמונה באדיבות Université libre de Bruxelles - ULB

פוקוס על המגוון הלשוני והתרבותי

כאוניברסיטה הדוברת צרפתית, רוב הקורסים של אוניברסיטת ליבר de Bruxelles מועברים בצרפתית. עם זאת, מספר גדל והולך של מעלות מאסטר הן באופן חלקי או כולו נמסר באנגלית. האוניברסיטה מציעה מגוון רחב של קורסים צרפתיים , לפני ובמהלך השנה האקדמית, כדי לסייע לתלמידיה הבינלאומיים לשפר את כישורי השפה שלהם.

אוניברסיטה מחויבת

אוניברסיטת ליבר דה ברוקסל נחושה להעניק לכל אחד את ההזדמנות להמשיך את לימודיהם להשכלה גבוהה ופיתחה מגוון של יוזמות תמיכה לסטודנטים: תמיכה כספית ופסיכולוגית, הדרכה, שיעורים צרפתיים ועוד. האוניברסיטה מספקת גם לימודים אקדמיים מחוץ לקמפוס תמיכה. דוגמה בולטת אחת היא תוכנית תמיכה לתלמידי בית ספר תיכון (Schola), אשר זכתה בפרס Comenius של אונסק"ו .

מאז הקמתו בשנת 1834, אוניברסיטת ליבר דה ברוקסל היה מעורב באופן הדוק בדיון מתמשך על חשיבה ביקורתית וחופש . הדבר כלל התנגדות חריפה לדיקטטורות ולפגיעות לאומיות אחרות, קידום שוויון הזדמנויות ורפסודה של נושאים חברתיים אחרים. לאחר הקמתה של אחת הארגונים הלא ממשלתיים הראשונים (CEMUBAC) המשיכה האוניברסיטה למלא תפקיד פעיל בסיוע הפיתוח ובשיתוף הפעולה הבינלאומי.

אירופית ובינלאומית, בברכה עצמאית, מחויבת ודינמית, אוניברסיטת ליבר דה ברוקסל יכול גם לסמוך על רשת הבוגרים הגלובלית העצומה שלה (UAE), שגרירי האוניברסיטה הטובים ביותר. בהתבסס על עקרון החקירה החופשית, המנחה את החשיבה העצמית ואת דחייה של כל הדוגמה, האוניברסיטה שמרה על הרעיונות המקוריים שלה כעל מוסד חינמי, המעורב היטב בהגנה על ערכים דמוקרטיים ואנושיים.

130717_6KD5L3vvSv2OLljuT0Cncg.jpg

תמונה באדיבות Université libre de Bruxelles - ULB

חופש חקירה והשתתפות

אוניברסיטת ליבר דה ברוקסל מבססת את ההוראה והמחקר שלה על עקרון החקירה החופשית ותמיד העניקה לתלמידיה אפשרות לשחק תפקיד פעיל ומשתתף בחיי האוניברסיטה ובהערכת ההוראה שהם מקבלים. אכן, עקרון החקירה החופשית, המושתת על שיקול דעת עצמאי ודחיית השקפת עולם של סמכות, מעוגן בחוקי האוניברסיטה.

כתוצאה מכך, ULB הוא אחד האוניברסיטאות הבלגיות או אפילו האירופי כמה שבו התלמידים מיוצגים על כל הגופים קבלת ההחלטות. ברוח זו, נוהל הערכה שיטתי של מורה פועל כבר למעלה מעשרים שנה ומבוסס על הערכת התלמידים את יכולותיהם הפדגוגיות של המורים.

מיקומים

בריסל

Université Libre de Bruxelles

כתובת
Avenue Franklin Roosevelt 50
1050 Bruxelles

1050 בריסל, בלגיה
אתר אינטרנט
טלפון
+32 2 650 38 72

מלגת Keystone

גלה את האפשרויות שהמלגה שלנו יכולה להעניק לך

תכניות