קרא את התיאור הרשמי

הִיסטוֹרִיָה

הסגל הנוכחי של כלכלה ומנהל עסקים הוקמה ב -1 באוקטובר 1998. חינוך כלכלי באוניברסיטת גנט, לעומת זאת, יש היסטוריה ארוכה יותר.

מ -1896 בפקולטה למשפטים הוענק תואר ראשון בלימודי עסקים וקונסוליה. בשנת 1906, בית הספר לעסקים מיוחדים (אקול spéciale דה המסחר) נוסדה. בשנת 1934, שם בית הספר הזה השתנה בית הספר הגבוה עבור עסקים וכלכלה מדע (HSBES).

מ HSBES ל EBA

אנדרה דה רידר, פרופסור לסטטיסטיקה וכלכלה פיננסית ומבקר אמנות ידוע, שידל באופן אינטנסיבי על הפיכתו של בית הספר לפקולטה מלאה. אבל זה נמשך עד אוקטובר 1968 לפני HSBES הפך סגל. החל בשנת הלימודים 1968-1969, הוקם הפקולטה למדעי הכלכלה באוניברסיטה הממלכתית של גנט, יחד עם הפקולטה לרפואה וטרינרית. בדצמבר 1992, כעבור 25 שנה, החליט חבר הנאמנים להמיר את השם ל"פקולטה למדעי הכלכלה הכלכליים והישומיים ". שני השמות כלכליים ומדעיים יישומיים צמחו בהדרגה ונטעו בצורה מלאכותית את הרושם שתוכנית הלימודים הקודמת היא תיאורטית בטבע ואילו השנייה מיושמת רק. ההבדל הוא, עם זאת, ממוקם בעיקר בתחום הלימוד, כלומר כלכלה כללית וכלכלה עסקית. לבסוף, ב -10 ביולי 1998, החליט חבר הנאמנים להקים את הסגל הנוכחי לכלכלה ומנהל עסקים (EBA).

רווקים ומאסטרים

אוקטובר 2004 היה ציון דרך חדש בהיסטוריה של החינוך, הפקולטה והאוניברסיטה. זה היה תחילתו של מבנה רווקים / מאסטר. מבנה המועמדות / הרשאה הקיים (2 x 2 שנים) נהפך למבנה רווקים (3 שנים) ולמאסטר (1 או 2 שנים), בעקבות הצהרת בולוניה. לכן, היום מארגן הסגל את תוכניות הרווקים בכלכלה, כלכלה עסקית והנדסת עסקים.

התוכנית המקצועית בכלכלה ומנהל עסקים הפכה שנה אחת של מאסטר למדע בכלכלה כללית ו שנה אחת של מאסטר למדעים בכלכלה עסקית. שתי התוכניות מכוונות בעיקרו כלפי אנשים ללא רקע כלכלי המעוניינים להרחיב את תחום הידע שלהם בקורסים בסיסיים בכלכלה או בניהול, כדי ליצור קשר בין המשמעת שלהם לכלכלה וניהול. מאסטר למדעים בכלכלה עסקית מציע שתי אופציות עיקריות: כלכלה עסקית וניהול ציבורי. חוק מס הכנסה הועבר לפקולטה למשפטים. המאסטר בחשבונאות אינו מאורגן עוד. התוכניות המתמחות בתחום הבנקאות והפיננסים וניתוח השיווק הופכות לתוכניות "בנקאות ופיננסים" לתואר שני של "אנגלית" ו"ניתוח שיווקי ". החלטה זו נעשתה על מנת לענות על דרישות שוק העבודה ועל מימד בינלאומי הולך וגובר, ולקדם את יחסי הגומלין בין סטודנטים זרים לסטודנטים פלמיים.

שילוב של ג 'ונט Hogeschool

הראשון של אוקטובר 2013, תוכניות אקדמיות של מינהל עסקים ומנהל ציבורי וניהול - בעבר מאורגן על ידי Hogeschool Gent - שולבו במלואם בפקולטה לכלכלה ומנהל עסקים. כתוצאה מכך, יותר מ 2500 סטודנטים ו 130 חברי סגל הצטרפו לסגל. תוכניות אקדמיות אלה מ"הוגשל גנט "אורגנו לראשונה על ידי המכון הגבוה למינהל ציבורי ב -1938 בבריסל. הודות לשילובם יש חמש תכניות סדירות בפקולטה: כלכלה, כלכלה עסקית, הנדסת עסקים, מינהל עסקים, מינהל ציבורי וניהול.

הערכה בלתי פוסקת של תוכניות

בשנת 2014-2015 הייתה תכנית אב חדשה למינהל ציבורי וניהול לאחר שילוב של "ניהול ארגונים ציבוריים".

לאחר תרגיל הערכה, היו תוכניות חדשות שהוכנסו לתואר ראשון ומנהל עסקים וכלכלה עסקית. המאסטרים של כלכלה, כלכלה עסקית והנדסת עסקים הפכו לאנגלית.

בשנת 2017 התנסתה הפקולטה בשיטות חינוך חדשניות (למשל, הלמידה המאוחדת לשעבר, מערכת הורים מודולרית). בגלל הערכה והתאמה מתמדת של יוזמות כאלה, הסגל מבטיח חינוך איכותי.

מחקר

גם מבחינת המחקר, הפקולטה לכלכלה ומנהל עסקים התפתחה מאוד מתחילת המאה הנוכחית. הודות למחקר המדעי של הוועדה, המחקר המדעי היסודי והשימושי הביא לפרסומים לאומיים ובינלאומיים. בדרך כלל עבור 'כלכלנים גנט', הפקולטה רודף רלוונטיות חברתית גבוהה.

מספר הדוקטורט - הוענק על ידי הסגל - עלה מממוצע של פחות מ 5 בשנה בשנים 2000-2002 לממוצע של יותר מ 20 בשנה בשנים 2014-2017. כמו כן, מספר פרסומים בינלאומיים בשנה פי ארבעה. לא רק התרחבות של מספר הפרופסורים והחוקרים, אלא גם הכפלת התפוקה היתה הבסיס לגידול החזק הזה בתפוקת המחקר של הסגל. כמו כן, אינדיקטורים איכות הוכיח שיפור במחקר שנערך. לדוגמה, כמעט 40% מן המאמרים שפורסמו פורסמו בשנת 2015 במגזינים השייכים 20% העליון של תחום המומחיות.

הפקולטה התמקדה במחקר כלכלי בכלכלת העבודה ובשגשוג, בנקאות ופיננסים, מקרו כלכלה ומדיניות, כלכלה בינלאומית ואקונומטריה בשני העשורים האחרונים. בכלכלה עסקית, קבוצות מחקר חזקות גדלו סביב שיווק ושיווק דוגמנות, חשבונאות (יזם) האוצר, מחקר תפעול וניהול תפעול, מידע עסקי, יזמות וחדשנות, ניהול שירות וניהול משאבי אנוש וארגון. שילוב התכניות האקדמיות מינהל עסקים ומנהל ציבורי וניהול יזמו פעילות מחקרית גוברת על ניהול ציבורי וניהול.

שירותים תומכים

מינהל הסטודנטים של הסגל, צוות הספריה, משרד התקשורת, משרד הבינאום, ושירותים רבים אחרים אחראים על תפקוד הפקולטה.

מקום

המורים שוכנו במקור במבנים הישנים של הפקולטה למשפטים, הממוקמים באוניברסיטאות. במהלך השנה האקדמית 1978-1979 עבר הסגל למבנה הפירמידלי באתר הנוכחי בהובנירברג. בשנת 2006 פתח השר פיינטייה מורמן, שר הכלכלה הפלמי, את הבניין החדש בטווייקרקנסטראט 2. הוא כולל את האולם הגדול החדש Quetelet (ישיבה 579), ספריה מודרנית, אולם סטודנטים גדול וחלק ממשרד הדיקן. בחודש ספטמבר 2013 שולבו הדירות הסמוכות הנמצאות ב - Sint-Pietersplein. הם מארחים את המחלקות לכלכלה פיננסית, חשבונאות ופיננסים וכלכלה חברתית. וכך, קמפוס Tweekerken נוצר בלב מרכז העיר.

קמפוס נוסף בקמפוס מארח את התוכניות האקדמיות של מנהל עסקים ומנהל ציבורי וניהול.

עתיד בינלאומי

ב -8 באוקטובר 2017 חגגה אוניברסיטת גנט את יום ההולדת ה -200 שלה. הפקולטה לכלכלה ומנהל עסקים שואפת להעלות את האוניברסיטה לרמה גבוהה יותר ולעודד את עתידה הבינלאומי. ההוכחה הגדולה ביותר לשאיפות הבינלאומיות שלנו היא ההסכמים הכפולים של הסגל עם האוניברסיטאות של אומהה, גטינגן וליאז '.

הצהרת כוונות וחזון

הצהרת משימה

כבית ספר קולג 'לתלמידינו ולשירות המודיעין של עולם העסקים, הממשלה הרחבה והחברה הרחבה יותר, משימתה של הפקולטה לכלכלה ומנהל עסקים היא:

 • לחנך בוגרי כלכלה, כלכלה עסקית, הנדסת עסקים, מינהל עסקים, מינהל ציבורי וניהול ציבורי ומספקת מגוון רחב של תוכניות אקדמיות איכותיות, אשר מלבד הניתוח הכלכלי, לשים לב לממדים החברתיים הרחבים יותר של הכלכלה החיים.
 • לספק לתלמידים מעסיקים בעלי כישורי אנליטיקה חזקים, אינטליגנציה יצירתית, מיומנויות יזמות וארגוניות הדרושות לפתרון בעיות עסקיות, ניהוליות, מדיניות וארגוניות מורכבות בסביבה גלובלית המשתנה לעיתים קרובות. התוכניות החינוכיות שלנו פתוחות בפני כל התלמידים ללא תלות במוצאם התרבותי או החברתי.
 • להטביע את התוכניות האקדמיות שלנו בהקשר מחקר ולתת עדיפות למחקר מדעי בסיסי ויישומי, אשר יכול לתרום לעידוד הביצועים הכלכליים והניהוליים של ארגונים.
 • לתרום באופן משמעותי לפורה מדעית בינלאומית, כשותף מוביל.
 • לשים לב הרלוונטיות של החינוך שלנו למחקר לנוהג של עסקים, הממשלה במגזר הרווחה החברתית.
 • להטביע בחוזקה בחברה המקומית והאזורית בה פועלת הפקולטה על ידי שמירה על קשרים עם בעלי העניין החברתיים-כלכליים המקומיים והאזוריים.
 • להיות סגל בעל זיקה בינלאומית עם כיבוד הספציפיות של השפה והתרבות של הקהילה הפלמית. כתוצאה מכך, פועלת הפקולטה למדיניות בינלאומית פעילה ומשתפת פעולה עם אוניברסיטאות אחרות למחקר, חינוך ושירותים.
 • להיות שותף לבוגריו, להציע להם לעקוב אחר ההתפתחויות בתחומי הכלכלה, הכלכלה העסקית, מינהל עסקים, הנדסת עסקים, כלכלה כללית, תקשורת עסקית, כלכלה עסקית וניהול ציבורי.
 • להשתתף באופן משמעותי בדיון החברתי, ולשם כך, להקל על מתן שירותים מדעיים על ידי הסגל שלה לקהילה הרחבה.
 • ליצור סביבה דינמית ומעוררת עבור סטודנטים ועובדים לפתח באופן מלא את הפוטנציאל שלהם. כתוצאה מכך, היא מייחסת חשיבות מיוחדת להשתתפות של כל בעלי העניין בהחלטה של ​​הפקולטה.

חָזוֹן

המטרה שלנו היא:

 • להיות מוסד אקדמי מוביל המספק בוגרי תעסוקה בעלי יכולות אנליטיות גבוהות, אינטליגנציה יצירתית, מיומנויות יזמות וארגוניות.
 • להיות מוכר כערך המוסיף שותפה אקדמית עצמאית על ידי עסקים וחברה.
 • כדי להיות מוכר כמו סגל עם איכות גבוהה חינוכית הלימודים עם השפעה חזקה על עסקים וממשל.
 • להיות מוכר על ידי עמיתים אקדמיים שלנו עבור תרומות המחקר שלנו.
 • להיות פותח עיניים קריטי עבור בפועל עסקים הממשלה.
 • להיות מוסד בינלאומי לסטודנטים ולצוות.
התוכניות מועברות ב:
 • אנגלית