Karoli Gaspar University

מבוא

קרא את התיאור הרשמי

עובדות

אוניברסיטת Károli Gáspár הוקמה על ידי הכנסייה הרפורמית בהונגריה . עובדה זו באה לידי ביטוי בשמו הרשמי של המוסד: אוניברסיטת Károli Gáspár של הכנסייה הרפורמית בהונגריה.

האוניברסיטה נקראה על שם Károli Gáspár, הכומר הקלוויניסטי, שהכין את התרגום ההונגרי השלם הראשון לתנ"ך בשנת 1590.

האוניברסיטה הוקמה בהווה משנת 1993 אך ההיסטוריה שלה נובעת משנת 1839.

מלבד בודפשט nagykoros שבו שני קמפוסים הראשי ממוקמים, Károli Gáspár אוניברסיטת מספק קורסים במדינות השכנות: ב טרגו מורש / Marosvásárhely ו Ilieni / Ilyefalva (הן ברומניה), כמו גם ברחובה / Beregszász (אוקראינה) ו ב Levice / ליבה (סלובקיה) בשיתוף עם מוסדות להשכלה גבוהה מקומית.

מספרים

למעלה מ- 7600 סטודנטים נרשמו לשנת הלימודים 2017/18 באוניברסיטה,

המורכבת מחמש הפקולטות הבאות :

  • פקולטה למשפטים
  • הפקולטה למדעי הרוח והחברה
  • הפקולטה לתיאולוגיה
  • הפקולטה להכשרת מורים
  • הפקולטה למדעי החברה ומדעי הבריאות.

כ- 50 מחלקות שייכות לארבע הפקולטות בסך הכל.

528 אנשי צוות אקדמיים מלמדים בתכניות 38 (BA, MA, חד-מחזור).

ברכת הרקטור

קודמו החוקי של אוניברסיטתנו היה האקדמיה התיאולוגית הרפורמית בבודפשט, שנוסדה בשנת 1855 והעניקה מעמד אוניברסיטאי על ידי הפרלמנט ההונגרי בשנת 1990. בשנת 1993 קיבלה האסיפה הכללית של הכנסייה הרפורמית בהונגריה את ההחלטה להקים אוניברסיטה המשתרעת על פני מגוון רחב. של הפקולטות, והחלטה זו אושרה בהמשך השנה ב- 21 בספטמבר על ידי הפרלמנט של הרפובליקה של הונגריה. באמצעות הקמת אוניברסיטת Károli Gáspár, הכנסייה הרפורמית בהונגריה הגשימה את מטרות אבותיה. האוניברסיטה שלנו, ברוח אוניברסיטא, מדאיגה להעלות את מעמדה של לא רק הכנסייה, אלא גם האומה, באמצעות עבודתה החינוכית, ההוראתית והאקדמית.

'ללא ידיעה, עמי ימות!' - כך היה זעקתם של נביאי הברית הישנה והרפורמיסטים בדרשותיהם. אי אפשר לדמיין את ההשפעה שלגדודיהם של חוקרי אוניברסיטאות נודדים בעלי אמונות מתוקנת, שעשו את דרכם לשוויץ, הולנד, גרמניה, סקוטלנד ומאוחר יותר צפון אמריקה, על הכנסייה הרפורמית וגם על התרבות ההונגרית. רוחה של הפרוטסטנטיות ההונגרית מגולמת באנשים כמו גספראר קארולי, גספר הלתי, אלברט סנשצי מולנר, בליינט קוקי צ'רג'ג'ה, ג'אנוס אפשאצ'י צ'סר, סנדור קרוסי סומא, הבוליאיים, ולאחרונה, לאסלו רבאסו, איסטוואן בוסו, איסטוואן בוסו Endre Gyökössy, בין היתר. בתי ספר ואוניברסיטאות פרוטסטנטיים סללו לאורך הדורות את הדרך לתרבות הרפורמית וההונגרית. הם ימשיכו לעשות זאת בעתיד.

המחויבות של אוניברסיטת Károli Gáspár היא להמשיך במסורות מכובדות של המכללות הרפורמיות של Sárospatak, Pápa, Debrecen, Kolozsvár ו- Nagyenyed. בנוסף לחינוך שרי דת, לצורך מחקר אקדמי, הכשרה לתפקיד מרצה ולתואר דוקטור לפילוסופיה, והענקת התארים, מטרותיו ומטרותיה הן לספק אוניברסיטה - ומכללה - השכלה בסיסית ברמה מסוימת בתחומי המלגות, ומסוגלים לבצע מחקר אקדמי, בהתאם למסורות האמורות וברוח הרפורמציה.

יהי רצון שאלוהים יברך את המוסד הזה בן יותר מ- 160 שנה. אנו מבקשים זאת בתקווה שהיא תוכל לבצע את המשימה שהוזכרה לעיל בעשורים הבאים.

פרופ 'ד"ר יוזף זנגלר
רקטור

הצהרת משימה

ברוח המילה המקראית, ייעודה של האוניברסיטה הוא לחנך צעירים הטוענים במודע למוסר וערכיה הרוחניים של הנצרות, ולהכשיר אנשי מקצוע עם ידע עדכני לטובת האומה, לשרת הונגרים החיים בהונגריה ומחוצה לה גבולותינו כאחד, קודם כל, מערכת המוסדות המתוקנת והקהילות המתוקנות. יתרה מזאת, משימת האוניברסיטה היא לעודד את שיתוף הפעולה האקדמי והחברתי של קהילות המחאה באירופה בעזרת מרכז בהונגריה ולהגדיל את השתתפותם של חברי הקהילה הרפורמית ההונגרית בחיים האינטלקטואליים והאקדמיים. באמצעות כל אלה, האוניברסיטה תורמת למימוש המשימה החברתית הנוצרית של הכנסייה הרפורמית ההונגרית.

חיי תלמיד

ברמה האוניברסיטאית מיוצגים על ידי אגודת הסטודנטים (EHÖK) את הסטודנטים של אוניברסיטת Károli Gáspár . תחומי האחריות של אגודת הסטודנטים כוללים סיוע בתקשורת בין הסטודנטים הרשומים לבין האוניברסיטה, ייצוג האינטרסים של הסטודנטים בנושאי השכלה גבוהה ובעניינים אקדמיים וכן בארגונים אזוריים ולאומיים. ה- EHÖK צריך לתאם את עבודתם של אגודות הסטודנטים בפקולטות, ויש לו גם חברות בארגוני סטודנטים בינלאומיים.

באוניברסיטת Károli Gáspár חיי סטודנטים פעילים ומתפתחים באמת. התאחדות הסטודנטים מארגנת ומציעה מגוון רחב של תכניות תרבות ומקצועיות עבור הסטודנטים. התאחדות הסטודנטים מעודדת את כולם לפגוש את הפרופסורים שלהם ואת חבריהם לבית הספר מחוץ לאוניברסיטה, ליצור קשרים חדשים וליצור קשרים חדשים.

ימי הקהילה של קרולי נערכים בכל סמסטר לפני חופשת הסתיו והאביב. במהלך אירועים אלה מאורגנים מגוון הרצאות לסטודנטים, הקשורים לתחום הלימודים ולמקצועות העתידיים שלהם, המוחזקים על ידי הפרופסורים שלהם או אנשי מקצוע מוכרים בתחומם. לדוגמה, לסטודנטים למשפטים יש אפשרות להשתתף במצגות שערכו שופטים, עורכי דין או תובעים המציגים את מסלול הקריירה שלהם. היום האחרון של האירוע הוא יום הספורט, בו המשתתפים יכולים לשחק כדורגל, כדוריד, כדורסל, כדורעף או לנסות זומבה. התלמידים האמיצים יותר יכולים אפילו להצטרף לקרב של פיינטבול.

תלמידי האוניברסיטה יכולים לקחת חלק במגוון רחב של קבוצות ספורט חובבים בפוטסל, כדורסל, כדוריד, כדורעף או פולו מים. קבוצות אלה משחקות באליפויות חובבים המאורגנות בקרב אוניברסיטאות ומכללות אחרות. ההזדמנות להצטרף פתוחה לכולם, אפילו למתחילים מוחלטים. מלבד פעילויות ספורט יש לסטודנטים אפשרות ללמוד גם ריקוד עם הונגרי מסורתי.

הפקולטה לתיאולוגיה מציעה תכניות רוחניות רבות לסטודנטים, מכיוון שחיים דתיים / רוחניים פעילים נחשבים חשובים ומעודדים באוניברסיטה. באולם בית המגורים לסטודנטים מתקיימות קבוצות לימוד תנ"כיות אחת לשבוע עבור הדיירים. ישנם אירועים דומים שאורגן גם הכומר של האוניברסיטה. הפקולטה עצמה מציעה עוד יותר תכניות דתיות, למשל יש תפילה קולקטיבית בצהריים בימי חול, ויש גם קבוצות תפילה שונות שמתואמות על ידי הסטודנטים הנלהבים של הפקולטה.

מכללת בוצקאי איסטוון ללימודים מתקדמים היא מוסד אוטונומי עם סטנדרטים גבוהים של הכשרה מקצועית. מטרתו לספק חינוך איכותי, לתמוך בסטודנטים מוכשרים ולחנך אינטלקטואלים צעירים בעלי מוטיבציה מקצועית ושאפתנית. כדי להשיג יעדים אלה חברי המכללה ללימודים מתקדמים עובדים בשתי סדנאות על בסיס תחום הלימודים שלהן: ההוראות הציבוריות או הפרטיות.

KAPSZLI הוא ארגון ללא מטרות רווח שנוסד בשנת 2004. חבריו הלומדים פסיכולוגיה באוניברסיטה מארגנים ומארחים כנסים ואירועים במטרה להכיר את מדע הפסיכולוגיה לכולם. במהלך מצגות אלה, אשר מתקיימות לעתים קרובות על ידי אנשי מקצוע ידועים בתחומם, נדונים נושאים אקטואליים מעניינים וגילויים חדשים בפסיכולוגיה. יתר על כן, KAPSZLI מכין את התלמידים לחיים המקצועיים העתידית שלהם.

בכל שנה KAPSZLI מארגנת את אחד הכנסים הגדולים ביותר של הונגריה בתחום הפסיכולוגיה עם 40 הרצאות ומעל 20-30 סדנאות במשך 3 ימים. לאורך השנה מתקיימות הרצאות קטנות יותר על בסיס חודשי. ההכנות להרצאות אלה, כולל עיצוב דפי אינטרנט וכרזות, יצירת קשר עם מרצים, פרסום, חיפוש אחר נותני חסות, מסודרים כולם על ידי חברי KAPSZLI, אשר כל הזמן עובדים על שיפור הארגון שלהם.

מיקומים

בודפשט

Károli Gáspár Református Egyetem

כתובת
H-1091 Budapest, Kálvin tér 9.
בודפשט, הונגריה

מלגת Keystone

גלה את האפשרויות שהמלגה שלנו יכולה להעניק לך

תכניות

מוסד לימודים זה גם מציע: