University Oradea

מבוא

קרא את התיאור הרשמי

אודות אוניברסיטת אורדיאה

המשימה של אוניברסיטת אורדיאה היא לספק חינוך ומחקר ברמה גבוהה באיכות בהקשר לאומי ובינלאומי של התפתחות חברתית, מקצועית, ואחרונה חביבה, אינטלקטואלית של האדם, ובאותו הזמן לתרום ל ההתפתחות החברתית והתרבותית של אורדיאה. משימות אלה מעוצבות על ידי יעדים כמו משיכת סטודנטים מכל העולם, מיצוב האוניברסיטה בין מיטב מוסדות החינוך במדינה ובאירופה והעברת קהילה רחבה יותר לחשיבות וחשיבותה של השכלה אקדמית ומחקר מדעי בכלל והקהילה. בפרט באוניברסיטה זו. אוניברסיטת אורדיאה התממשה ביחסים בינלאומיים עם 352 מוסדות מ 39 מדינות.

השכלה אקדמית ניתנת לסטודנטים ברמה הגבוהה ביותר בתוך 15 הפקולטות באמצעות מגוון רחב של תוכניות לתואר ראשון, תואר שני, דוקטורט ותואר שני. בכל סגל העשייה ההדרכה והחינוכית מועשרת במחקר מדעי. יחד עם ביצועים מקצועיים והתנהגות מוסרית, מחקר מדעי הופך לקריטריונים העדיפים להערכה אקדמית של הצוות האקדמי.

היסטוריה קצרה

בשנת 1780 נוסד אורדיאה "מוסד מעולה לחינוך פילוסופי", שהפך בשנת 1788 לפקולטה למשפטים, הפקולטה העתיקה ביותר, לא רק מרומניה אלא גם מאזור עצום במזרח אירופה.

מאז שנת 1921 כל הקורסים בפקולטה למשפטים נערכו בשפה הרומנית כמו בשנת 1923, על ידי הקמת שתי אקדמיות תיאולוגיות, חיי האקדמיה של אורדיאה קיבלו ממדים חדשים.

האקדמיה למשפטים באורדיאה, יחד עם שתי האקדמיות התיאולוגיות, אמורה היה לעשות צעד נוסף קדימה על ידי שילוב פקולטה למכתבים, ובכך להשיג את הסדר הישן של יצירת אוניברסיטת קריסנה באורדאה. אולם בשנת 1934, בנסיבות בלתי מעורערות ואחרי 150 שנות פעילות ארוכת שנים, מועברת הפקולטה למשפטים - הגרעין האקדמי של אורדיאה לקלוז '.

לאחר כמעט שלושה עשורים של שום פעילות של האקדמיה למשפטים מאורדיאה, ב- 1 באוקטובר 1963, בהוראת משרד החינוך, הוקם אורדיא מכון פדגוגי בן שלוש שנים, שנועד למלא את המחסור בעובדי ההוראה בכלל חינוך. המוסד האקדמי החדש מתחיל את פעילותו בשתי פקולטות: פילולוגיה ומתמטיקה ופיזיקה שאליה החל הפקולטה להיסטוריה וגיאוגרפיה וחינוך גופני החל מהשנה הבאה.

במאי 1990, על ידי צו של ממשלת רומניה, נוסדה האוניברסיטה הטכנית בעקבות כמה מסורות אקדמיות יוקרתיות של אורדיאה. בהמשך שמו של האוניברסיטה שונה באוניברסיטת אורדיאה.

נכון לעכשיו, אוניברסיטת אורדיאה היא מוסד אקדמי ציבורי מוסמך ובעל הסמכה הוענקה על ידי ARACIS: תואר גבוה של אמון (Grad Ridicat De Încredere) .126794_pexels-photo-3184291.jpeg פו / פוקסלים

בתוך אוניברסיטת אורדיאה, קיימת המחלקה להכשרת עובדי הוראה (DPPD) המספקת את הכשרת ההוראה לסטודנטים ומבטיחה שיפור רמת ההשכלה של המורים שהושלמו בתארים של מורים במגוון רחב של התמחויות.

במקביל, תשומת הלב ממוקדת גם בפיתוח מתמשך של למידה מרחוק ולצורך כך קיימת המחלקה ללמידה מרחוק וחינוך בתדרים נמוכים (DIDIFR). המחלקה ללימודי המשך הוקמה גם באוניברסיטה (DEP) שמטרתה הבסיסית היא פיתוח מיומנויות והשלמת הידע שנרכש בצורה של הכשרה ראשונית (תואר ראשון, תואר שלישי, דוקטורט). פעילויות הכשרה בתחום ההכשרה המקצועית הרציפה כוללות: הסבה / הסבה מקצועית; קורסי הכשרה; קורסי התמחות לתארים מתקדמים; קורסי הכשרה לתארים מתקדמים; סדנאות.

הפעילות הדידקטית והמחקרית של אוניברסיטת אורדיאה מתבצעת בסביבה אקדמית ראויה המתאימה לתוכניות הלימוד ומספר הסטודנטים. המורשת מספקת סטנדרטים גבוהים לביצוע תהליך החינוך האיכותי תוך התרחבות ומודרניזציה מתמדת, בהתאם לדרישות ה- ARACIS. באוניברסיטת אורדיאה 15 פקולטות עם 49 מחלקות ו -27 מרכזי מחקר המוסמכים מוסדית. מספר תוכניות הלימוד: 112 (7 - תעודת זהות, 1 - FR), 83 תואר שני, 12 תואר שלישי. חשוב מאוד, באוניברסיטה יש את הוצאת האוניברסיטה אורדיאה ושני בתי דפוס משלה.

הבסיס החומרי של האוניברסיטה לתהליך חינוכי-מחקר ומחקר מורכב מ:

 1. חללים חינוכיים בבניינים: אולה מגנה עם 300 מושבים, שני אולה עם 200 מושבים, 100 אמפיתיאטרות וכיתות, 71 חדרי סמינריון, 343 מעבדות ואולם מיקרו-ייצור.
 2. בספרייה האוניברסיטאית באורדאה - מטה, יש מתקנים מודרניים, בשטח כולל של 7800 מ"ר המחולקים על 5 מפלסי הבניין, מתוכם 5 חדרי קריאה, 6 חנויות ספרים. קרן הפרסומים של הספרייה כוללת למעלה מ- 305,000 ספרים, מגזינים, STAS, פטנטים, פוסטרים, תקליטורים, DVD שניתן למצוא בקטלוג המסורתי (אלפביתי ושיטתי) ובקטלוג הממוחשב של OPAC. אוספי הספרייה צמחו משנה לשנה באמצעות רכישות, חילופי פרסומים מקומיים ובינלאומיים, אך גם באמצעות תרומות חשובות. בספרייה קרן של מעל 326,000 כרכים (ספרים, כתבי עת, פטנטים, STAS, CD's, DVD וכו ') וגישה מקוונת למאגרי מידע מיוחדים: גישה מקוונת לכתבי עת של ScienceDirect; כתבי עת שפרינגרלינק; הצופים; תומסון רשת המדע; דוחות ציטוטים בכתב העת; מדד דרוו חידושים.
 3. לבסיס הספורט יעד כפול, המהווה את המקום לפעילויות דידקטיות לתלמידי הפקולטה לגיאוגרפיה לתיירות ולספורט - המחלקה לחינוך גופני וספורט אך לסטודנטים מפקולטות אחרות וכן פעילויות פנאי אחרות הקשורות לספורט לסטודנטים. ועובדי האוניברסיטה. כאן אנו מכשירים את הספורטאים המקצועיים של מחלקות מועדון הספורט האוניברסיטאי ואיגוד הספורט באוניברסיטת פ.צ. בסיס הספורט מורכב מ 7 אולמות ספורט: חדר משחקים, אולם אתלטיקה, חדר כושר, חדר אירובי, כושר, אולם חינוך גופני, טווח יריות ספורט. בבסיס הספורט שטח כולל של 4,502 מ"ר ו 12 מגרשי ספורט: 1 מגרש כדורגל דשא, מסלול אתלטיקה, מגרש כדורעף, 3 מגרשי טניס, 2 מגרשי כדורעף חופים, מגרש כדורסל, מגרש כדוריד, 2 מגרשי בטון, עם שטח כולל של 16,288.00 מ"ר.
 4. אדמה חקלאית המיועדת לפעילות דידקטית ומחקרית, בשטח כולל של 14444.67 דונם: קרן הקינמטיקה Pietroasa, פארק Arboretum Gurahonț, אדמה חקלאית, אתר הנופש למחקר ופיתוח אתר הנופש לגידול פירות.
 5. לינה בארבע אכסניות סטודנטים בהספק 1392 מיטות. ארבע מעונות הסטודנטים מצוידים על פי דרישות השוק.
 6. בקמפוס האוניברסיטאות ישנו גם מועדון הסטודנטים U @ Select, שהוא יותר ממזנון סטודנטים, המציע אפשרויות לארוחות ופנאי. הקמת הקפיטריה ומועדון הסטודנטים התרכזו בצרכים של התלמידים להציע בית מסביר פנים.
 7. גישה לשש מרפאות אוניברסיטאיות בהן מתאמנים סטודנטים בפקולטה לרפואה ורוקחות: בית חולים קליני חירום במחוז אורדיאה, בית חולים "ד"ר גבריל קורטיאנו" אורדיאה, בית חולים לפנאומטיטיזיולוגיה אורדיאה, מרפאה למיילדות בית חולים לגינקולוגיה אורדיאה, בית חירום לחירום "אברם יאנצ'ו אורדיאה (בית חולים צבאי לשעבר), בית חולים פליקן אורדיאה ביחור.
 8. "Gaudeamus" הבסיס הדידקטי והמחקר בסטנה דה וייל, מרחב חינוכי המספק את המסגרת הדרושה לביצוע פעילויות הוראה, מדעיות ומחקר לתלמידים ותלמידים, כמו גם פעילויות ספורט, בילוי ופנאי. יש לו יכולת אירוח של 58 מקומות המחולקים ב 17 חדרים עם 3, 4 ו 5 מושבים, חדר אוכל עם קיבולת של 72 מושבים וחדר לפעילויות דידקטיות.

קמפוס האוניברסיטה (קמפוס I, II, III), בשטח כולל של 181,582 מ"ר, הוא בין המתאימים ביותר ברומניה, על פי הנהלים האירופיים. היבט זה ניתן גם על ידי השילוב המוצלח של ארכיטקטורת מבנים והפארק הדנדרולוגי הקטן עם מינים רבים, שחלקם נדירים אמיתיים. סטודנטים באוניברסיטה נהנים מפונקציונליות מקובצת: קנטינה, לינה, ספריה, משרד רפואי, תרגול שיניים, בסיס ספורט וגם מרחבי בילוי חיצוניים המציעים אווירה נעימה.126729_pexels-photo-1595391.jpeg

שועל / פיקסלים

משימה

על מנת להגדיל את איכות שירותי החינוך, המחקר והניהול, יש צורך בהמשך ליישום ניהול איכות משולב. באוניברסיטת אורדיאה ניהול איכות מובנה היטב, כיעד עיקרי של הקהילה האקדמית שלנו, באמצעות מדיניות האיכות, אסטרטגיות ותכנית הפעולות. משימת מערכת אבטחת האיכות היא לפעול בכל רמות המוסדות, באמצעות התחומים העיקריים:

 • יכולת מוסדית
 • יעילות חינוכית
 • ניהול איכות

משימת החינוך והמחקר בהשכלה גבוהה הושלמה על ידי יזמה וחדשנות לפיתוח כלכלי וחברתי של הקהילה האזורית.

חָזוֹן

 • למידה ושיפור הידע האוניברסאלי במדעי החיים, מדעי הטכני, מדעי החברה-כלכלה ותרבות;
 • טיפוח האינטלקט ברוח חשיבה עצמאית, כבוד למצוינות אנושית והיכולת לתרום תפקיד הענקה בחברה;
 • הגדלת חלקם של המחקר המדעי לנראות לאומית ובינלאומית;
 • אופייה החדשני של אוניברסיטת אורדיאה, על מנת לתרום להכנסות הלאומיות ברוטו של האזור הגאוגרפי המכוסה על ידי המוסד.

ערכים

 • אוטונומיה באוניברסיטה;
 • חופש אקדמי (חופש הוראה, מחקר ולמידה);
 • איכות משאבי אנוש ומוטבים משירותי חינוך.

התחרות האקדמית מחייבת שיפור נוסף באיכות הפעילות האוניברסיטאית, פיתוח תואר ראשון אפקטיבי, תואר שני, הכשרה לדוקטורט ופיתוח מקצועי מבנים תואמים של האיחוד האירופי, מצוינות במחקר, פיתוח תשתיות, סביבת למידה, ושיפור הנוחות של הסטודנטים, כולם הופכים ליעדי עדיפות של אוניברסיטת אורדיאה בעתיד.

על מנת להגשים יעדים אלה, אוניברסיטת אורדיאה תשפר עוד יותר את מכשירי אבטחת האיכות של תכניות הלימוד, את פעילות המחקר המדעי ושירותים אחרים הניתנים.127454_pexels-photo-1438072.jpeg Buro Millennial / Pexels

מיקומים

Oradea

כתובת
1 Universitatii Street
410087 Oradea, Bihor County, רומניה