מאסטר במערכת צדק פלילי

כללי

תיאור התכנית

מערכת המשפט הפלילית מהווה את התחום בו משודרת פתרון הסכסוכים הנוצרים על ידי פושעים , לאומית ובינלאומית. היא כוללת מערכת מוסדות שנערכה על ידי אנשי מקצוע שהוכשרו בתחומי מדע שונים שלא מצאו הצעה להכשרה מקיפה במפה המסורתית של התארים הרשמיים.

תואר שני זה - שהגיע כבר למהדורה העשירית שלו - מגלם מחויבות נחרצת להכשרה מקיפה של אנשי מקצוע וחוקרים עתידיים בתחום מערכת המשפט הפלילי. היא מכוונת להכשרה בין תחומית בכל תחומי הלימוד המשלבים מדעי פשיעה. זהו המאסטר היחיד הקיים באזור הגיאוגרפי הספרדי בו מטופלים ניתוח מעמיק של שתי תחומי הדין והן של אלה בעלי בסיס אמפירי יותר הקשורים לתופעה הפלילית. בדיוק התואר השני עצמו, מערכת המשפט הפלילי , נלקח מהפניות בינלאומיות מאוחדות - כמו הלימודים לתארים מתקדמים באוניברסיטת מסצ'וסטס או אוניברסיטת לסטר - בהן משמשת "מערכת המשפט הפלילי" המוסמכת להפנות את הגישה הבינתחומית להיבטים הנוגעים בפעילות האמורה.

על מנת להשיג מטרה זו, חברו משפטנים וקרימינולוגים מארבע אוניברסיטאות ספרדיות שונות, המתואמות Universitat de Lleida , כדי לאפשר הצעת הוראה זו. כך, יחד עם Universitat de Lleida , נלמד תואר זה על ידי חברי אוניברסיטת Rovira i Virgili, Jaume I אוניברסיטת קסטלו ואוניברסיט ד'אלקנט.

המאסטר במערכת הצדק הפלילי עוקב אחר מתודולוגיית הוראה חצי פנים . כל אחד משני הסמסטרים מתחיל בלוק לימוד בכיתה, אשר משך שבועיים במקרה של מודול הליבה (סמסטר א ') ומשך של ארבעה ימים במודד הבחירה (סמסטר ב'). בימים אלה לאחר השלמת פעילויות מקוונות שבועיות עבור כל אחד מהמודולים.

למה ללמוד?

מטרתו העיקרית של המאסטר היא להציע הכשרה ייעודית המשלבת את התכנים המשמעתיים השונים המתכנסים במערכת המשפט הפלילית, מטרה המתאימה לצורך בהכשרה מקיפה למי שרוצה להדריך את פעילותם המקצועית או המדעית בתחום זה. בכוונתה להעניק הכשרה מיוחדת ואינטגרלית לבוגרי משפטים, קרימינולוגיה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, מדעי המדינה ומדעי חברה אחרים הקשורים לפשע בתחומי התצורה השונים של מערכת המשפט הפלילית, המשולבים בעיקרון על ידי המשפט הפלילי המהותי, ההליך הפלילי. , קרימינולוגיה וקורבנולוגיה.

הגישה המקיפה לדיסציפלינות הנזכרות של מערכת המשפט הפלילית מטרתה, בנוסף להציע סקירה לאנשי מקצוע עתידיים בתחום זה, להעמיק ולהשלים את הידע המוטמע בחלקו עם לימודי תואר מסוימים - בעיקרון משפט וקרימינולוגיה - בהתייחסות לעניינים אלה.

מכיוון שמדובר בתואר שני אקדמי, אך גם תואר שני מוכוון מחקר, יחד עם העמקה בלימוד מקצועות כגון משפט פלילי מהותי, הליכים פליליים, קרימינולוגיה - בעיקרון תיאוריות של פשעיות - וקורבינולוגיה הוא נועד להכשיר סטודנטים גם מההיבט של מתודולוגיית המחקר. לפיכך, המטרה היא גם לספק להם את אותם ידע ומיומנויות מתודולוגיות שמעבר לאפשר להם לבצע את עבודת המחקר הראשונה בתואר שני, להכיר להם את התחייבות סיום עבודת הדוקטורט.

יישומים מקצועיים

המאסטר מכשיר מומחים במערכת משפט פלילית, ולכן הוא מספק כלים להתפתחות מקצועות הקשורים לתחומים הבאים:

 • ההליך הפלילי הרשמי (שופטים, תובעים, עורכי דין או פסיכולוגים משפטית, בין השאר)
 • צדק משקם וגישור פלילי
 • שירותי קרבנות וארגונים
 • ביצוע עונשים פליליים (כקרימינולוגים בבתי כלא)
 • חוקרים בתחומים מדעיים הקשורים למערכת המשפט הפלילית

התואר השני מאפשר את החניכה בחקירה ומאפשר שילוב בתכניות הדוקטורט הקשורות למערכת המשפט הפלילית שמציעות ארבע האוניברסיטאות המציעות את התואר.

פרופיל סטודנט

אנשים המעוניינים במאסטר זה יכולים להגיע ממגוון רחב של התמחויות:

 • תואר במשפטים או קרימינולוגיה. תואר במשפטים או קרימינולוגיה או תעודה בקרימינולוגיה.
 • תארים בתארים אחרים חברי ענף מדעי החברה - כמו התואר בפסיכולוגיה, סוציולוגיה או מדעי המדינה - קשורים, אם כי משיקים, לחקר מערכת המשפט הפלילי.
 • פעילות מקצועית הקשורה למערכת המשפט הפלילית, בתחום מקצועות משפטיים או כלא טכני, שיפוטי, משטרה או צוותים או צוותי נוער או הוצאה להורג.

על מנת להבטיח רמת ידע בסיסית במקצועות ליבה המהווים חלק ממודול I, עבור אותם בוגרים שאינם חוקיים או קרימינולוגיה , ניתן לבצע מבחן כניסה. זה נועד להבטיח קיומה של רמה מינימלית במקצועות בסיסיים של המאסטר שבלימודיו הוא ישופע, בין אם משום שהוכח כי דרגה זו הושגה באמצעות תואר הגישה - תארים במשפטים וקרימינולוגיה - שכבר הוכח על ידי עבר מבחן רמת כאשר הידע המינימלי האלו אינם מהווים תוכן חיוני של דרגות מקור אפשריות אחרות - בין השאר פסיכולוגיה, סוציולוגיה או מדעי המדינה.

תנאי כניסה - מסלולי גישה

לפני שתתחיל בהרשמה מראש, וודא שאתה עומד בדרישות הקבלה לתכנית לתואר שני בו אתה מעוניין והתייעץ במסמכים הדרושים לרישום מראש.

בהתאם להוראות התקנות האקדמיות של האוניברסיטה הרשמית של גרוס ומאסטרים של ה- UdL, דרכי הגישה הן:

 1. תואר אוניברסיטאי רשמי בספרד. (תואר ראשון, הנדסה, אדריכלות, הנדסה טכנית, אדריכלות טכניות ותארים)
 2. תואר אוניברסיטאי זר מוסמך
 3. ההסמכה לא אושרה אך עם רמת הכשרה המקבילה לתואר הספרדי ובתנאי שבמדינה המנפיקה את התואר היא מאפשרת גישה ללימודים לתארים מתקדמים

קריטריונים לבחירה

בכדי לגשת לתואר שני יש להשלים את לימודי האוניברסיטה המאפשרים את ההרשמה לתואר שני, כלומר משפטים, קרימינולוגיה, פסיכולוגיה או מדעי המדינה, כמו גם השלמת לימודי תואר אחרים בתחום מדעי החברה אשר קשורים למערכת המשפט הפלילית. הידע הפחות בסיסי של חלק מהנושאים הרלוונטיים נחוץ.

יישומי עדיפות יינתנו לסטודנטים למשפטים או קרימינולוגיה. במקרה ויש יותר יישומים ממקומות, יובא בחשבון הציון הממוצע של שיא הסטודנט המופיע בתעודה האקדמית הרשמית של התואר המעניק גישה ללימודי התואר השני.

עדכון אחרון: דצמ 2019

אודות בית הספר

The main aim of the University of Lleida is the education of its students. We provide high standards of teaching with quality services throughout the university community that reach society beyond the ... קרא יותר

The main aim of the University of Lleida is the education of its students. We provide high standards of teaching with quality services throughout the university community that reach society beyond the campus gates. Students make up most of the UdL community, and our objective is to ensure that they enjoy the teaching and learning processes involved. קרא פחות