LLM במשפט הומניטרי בינלאומי וזכויות אדם

כללי

תיאור התכנית

LLM למשפט הומניטרי בינלאומי וזכויות אדם היא אחת התוכניות החדשניות והמאתגרות האינטלקטואליות במשפט ההומניטארי הבינלאומי (IHL) וזכויות אדם המוצעות כיום באירופה. הוא מתמקד בעיקר בכל הכללים החלים על סכסוכים מזוינים, ובאינטראקציה ביניהם, ומקדם הן מצוינות אקדמית והן חשיבה ביקורתית עצמאית.

לסטודנטים גישה לפקולטה בעלת שם עולמי, הם נהנים מקשרים ישירים עם שחקנים מובילים כמו הוועד הבינלאומי של הצלב האדום (ICRC) ומשרד הנציבות העליונה של האו"ם לזכויות אדם (OHCHR) ומשתפים רעיונות עם משתתפים אחרים מתוך מגוון של רקע משפטי ונקודות מבט.

התוכנית מאפשרת לסטודנטים להתאים את לימודיהם בהתאם לתחומי העניין הספציפיים שלהם. בעוד קורסים ליבה מספקים יסוד מוצק במשפט הבינלאומי הציבורי, IHL, דיני זכויות אדם בינלאומיים (IHRL) בסכסוך מזוין, דיני פליטים בינלאומיים ומשפט פלילי בינלאומי (כיל), קורסים אופציונליים בוחנים נושאים חדישים כמו טרור נגד, חמושים שאינם שחקני מדינה, הכללים הנוגעים להתנהלות פעולות איבה, החוק האיסלאמי של סכסוך מזוין או עבודת בתי משפט ובתי משפט בינלאומיים.

LLM מחויב גם הוא לפיתוח הכישורים הניתנים להעברה הדרושים בכדי להצליח בעולם המקצועי ולקחת אחריות בתחום ההומניטרי וזכויות האדם. לשם כך, סטאז 'עם שחקנים מובילים, השתתפות בתחרות ז'אן-פיקט, תחנונים פומביים, תדריכים צבאיים וטיול לימודים מעניקים חשיפה איתנה לעבודה מעשית ומאפשרים לסטודנטים להרחיב את הרשת שלהם.

130478_130472_How-we-Work-V.jpg

התוכנית

LLM (60 נ"ז) בנוי סביב המרכיבים הבאים:

קורסים מרכזיים

קורסי ליבה הם חובה ונותנים בסיס משפטי מוצק והבנה של המשפט הבינלאומי הציבורי, IHL, IHRL בסכסוך מזוין, דיני פליטים בינלאומיים וכיל.

קורסי בחירה

קורסים אופציונליים מאפשרים לסטודנטים להעמיק את מומחיותם בנושא מסוים כגון שחקנים לא חמושים במדינה במשפט הבינלאומי, התנהלות פעולות איבה או החוק האיסלאמי של סכסוך מזוין.

התמחות

לסטודנטים יש אפשרות לרכוש ניסיון מקצועי ממקור ראשון באמצעות סטאז 'אצל שחקנים הומניטריים וזכויות אדם מבוססי ג'נבה.

בתי משפט מרובים

סטודנטים יכולים להשתתף בתחרות היוקרתית של ז'אן-פיקטט ב- IHL וכן בהתחננות פומביות על מצבי קונפליקט ספציפיים.

LLM נייר

LLM מקדם מצוינות אקדמית וחשיבה ביקורתית עצמאית. אחת מתפוקות הליבה שלה היא מאמר LLM בנושא ספציפי אליו מטפלת התוכנית ונכתב בהנחיית חבר סגל.

סיור לימודי

התלמידים יוצאים לטיול לימודים כדי ללמוד על מוסדות וארגונים מובילים הפועלים בתחום IHL וזכויות אדם.

תדריכים צבאיים

סדרת אירועים ייחודית זו נועדה לשפר את הידע של תלמידינו על שחקנים צבאיים ומבצעים ולבנות גשרים בין העולמות הצבאיים והאזרחיים.

סביבת למידה יוצאת דופן

LLM מאורגן סביב קהילות למידה קטנות ואינטימיות. זה יוצר סביבת למידה יוצאת דופן בה כמה מהסטודנטים המנוסים והמיומנים האקדמיים מכל רחבי העולם זוכים לגישה לפקולטה בעלת שם עולמי בקצה הידיעה של IHL, IHRL, ICL ומשפט פליטים בינלאומי.

הדרכות שבועיות מאפשרות לתלמידים לשנות ולדון במושגים ובנושאים שטופלו בקורסי הליבה ולהיערך לבחינות.

כמרכז IHL וזכויות אדם, ג'נבה מציעה מגוון רחב של כנסים ואירועים ציבוריים הכוללים מומחי נושא ונושאים, כמו גם מתן גישה לשחקנים מובילים בתחום.

עם יותר מ- 70 אירועים ציבוריים, סמינרים מומחים וכנסים המאורגנים מדי שנה, אנו מארחים כמה מהאקדמאים והמתרגלים המובילים בעולם המשתפים את הסטודנטים במחקר, השקפותיהם וחוויותיהם ונוגעים ישירות בנושאים הניתנים בתכנית.

הקרן לקריירה מצליחה

LLM מספק את הכישורים המשפטיים והמעשיים הדרושים לקריירה מצליחה בשנת

ארגונים בין-ממשלתיים ובלתי-ממשלתיים העוסקים ב IHL, זכויות אדם, כיל, פליטים או הגירה, וכן מינהל ציבורי, בתי משפט בינלאומיים או מוסדות אקדמיים.

מספר לא מבוטל של בוגרי LLM עובדים עבור ה- ICRC, בתחום כמו גם במטה ז'נבה, ב- OHCHR ועם ארגונים בינלאומיים אחרים, ארגונים לא ממשלתיים, מוסדות אקדמיים, ממשלות ובתי משפט ובתי משפט בינלאומיים.

דרישות כניסה

על המועמדים להיות:

  • תואר מלא במשפטים (שהתקבל בסוף יוני) המאפשר למבקש לשבת בבחינת עורכי הדין במדינה הרלוונטית; או תואר אחר אם למועמד יש הכשרה משמעותית במשפט בינלאומי ציבורי וקורסים הקשורים לתכנית שלנו (למשל דיני זכויות אדם בינלאומיים, משפט הומניטרי בינלאומי, משפט פלילי בינלאומי).
  • שיא אקדמי חזק .
  • התעניינות מופגנת לנושא התוכנית (למשל ניסיון מקצועי, סטאז ', בית ספר קיץ, כנסים שהשתתפו בו, פרסומים וכו').
  • פיקוד קול באנגלית . עליכם להיות מסוגלים להראות באמצעות מבחן מוכר כי האנגלית שלכם היא ברמה גבוהה מספיק בכדי לעסוק בהצלחה ולהשלים את הקורס באקדמיה בז’נבה. דרישה זו אינה חלה אם (1) שפת האם שלך היא אנגלית; (2) לקחת תואר ראשון או תואר שני בהוראת אנגלית; (3) יש לך לפחות שנתיים ניסיון מקצועי או אקדמי בסביבה דוברת אנגלית.
  • ידיעה פסיבית בצרפתית היא נכס מכיוון שתלמידים עשויים להידרש להשתתף בכנסים ומצגות כיתות בצרפתית.

הערכה מקיפה

כל אפליקציה נחשבת במלואה, כולל תמלילים, פעילויות חוץ-לימודיות והתנדבותיות, ניסיון בעבודה, רקע אישי, מכתבי המלצה, הצהרה אישית וכישורי שפה.

בהתחשב בכל אחד ואחת, ועדת הקבלה מבקשת לא רק לזהות מאפיינים החשובים להצלחה אקדמית בתכנית אלא גם תכונות אחרות המקדמות גיוון ומצוינות בגוף הסטודנטים.

לא לדוברי צרפתית הילדית

מרבית הקורסים מועברים בשפה האנגלית. ניתן לגשת לבחינות מסוימות בצרפתית ושאלות בשיעור עשויות להישאל בשתי השפות. ניתן לכתוב את נייר LLM בצרפתית.

עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

The Geneva Academy is a joint centre of the University of Geneva and the Graduate Institute of International and Development Studies.

The Geneva Academy is a joint centre of the University of Geneva and the Graduate Institute of International and Development Studies. קרא פחות