Keystone logo
בלגיה

לימוד חוֹק ב בלגיה 2024

למד ב- בלגיה

להרוויח תואר ראשון במשפטים בבלגיה להרוויח תואר במשפטים בבלגיה אינו דורש סטודנטים לעבור בדיקה לפני כניסה כפי שנדרש לכמה מעלות אחרות. למרות שהמיזוג של הולנדית, צרפתי וכמה מוסדות להשכלה גבוהים גרמנים בבלגיה עשויים להיות מבלבלים, יש להם את כל התקנות שאומצו מסופקות על ידי תהליך בולוניה, שבו נעשה את אותו סוג של התואר הראשון 's, מאסטר ' מערכת s ותואר דוקטורט אחרי על ידי מדינות אחרות באירופה. כניסה לברה הבלגי מותרת לאחר חמש שנים של לימודי משפטים, או על להרוויח ריבונו של החוק (LLM). שכר לימוד הממשלה של בלגיה מסדירה את שכר לימוד להשכלה גבוה לכל האוניברסיטאות או המכללות הציבוריות. עמלות אלה מבוססות על יכולתו של התלמיד (או משפחת התלמיד 's) לשלם סכום בצער עם הכנסה. לדוגמא, תלמידים בעלי הכנסה נמוכה (גזברות) לקבל חבילות מלאה סיוע כספי ובדרך כלל לשלם שיעור שכר לימוד של 100 יוריו (135 $ USD).סטודנטים נחשבים " שאינו מענק" לשלם שכר לימוד מלא € 600 ($ 800 USD). שוב, שיעורים אלה עשויים להשתנות מבית הספר למשפטים אחת לשנייה. הזדמנויות בעבודה לאחרונה, שיעור האבטלה בבלגיה ירדו במידה ניכרת לאחר שהמיתון בארה"ב ובאירופה סוף סוף החלו להשתפר, סימן מעודד שגם הניע את הבנק אנגליה לשקול להגדיל את שיעורי ריבית. כתוצאה מכך, הזדמנויות תעסוקה לסטודנטים למשפטים המבקשים לעריכת הדין בבלגיה צריכה להישאר בקנה אחד עם שוק הכלכלה והעבודה במהירות השיפור.

שנה מטבע

עלות מחיה חודשית בסיסית

 • השכרה בדירה משותפת

  414
 • נתח של שירותים

  64
 • מנוי לאינטרנט

  49
 • תחבורה מקומית

  49

עלות אורח חיים לדוגמה

 • שילוב של מזון מהיר

  10
 • כרטיס קולנוע

  12
 • חצי ליטר בירה מקומית

  4

בערך בלגיה

האיחוד האירופי 's חבר מייסד בלגיה (ממלכת בלגיה) ממוקם במערב אירופה ומארח ארגונים בינלאומיים חשובים כגון המטה האיחוד האירופי ונאט"ו. ייצוג גבול תרבותי מובחן הפרדת מדינות לטיניות אירופאיות ומדינות הגרמניות, בלגיה הוא ביתם של דוברים צרפתים-בלגיות, מדבר הולנדית-בלגית פלמית, ולקהילה דוברי גרמנית גם כן. גיוון השפה וההיסטוריה של סכסוכים פוליטיים בחמש השנים האחרונות כבר זמן רב בשילוב לתת בלגיה ממשלה מורכבת מורכבת מעקרונות דמוקרטיים וחוקתיים פרלמנטריים פדרלי מלוכה. בהיקף של לשכת הנבחרים והסנאט, 'פרלמנט הפדרלי של מכיל נציגים שמונו, פוליטיקאים נבחרים והמלך ' בלגיה ילדים של, שנחשבים "סנטורים על ידי ימין ".בלגיה היא גם אחד מכמה המדינות בעולם שיש לי הצבעה חובה, אשר באופן טבעי מעניקה לה שיעורי הצבעה גבוה במיוחד בוחר. ראש בלגיה 's של המדינה הוא המלך, למרות שכוחו מוגבל למינוי ראש הממשלה (עם הצבעת אמון מלשכת הנבחרים) יחד עם כמה סמכויות אחרות. מקורם של עקרונות קוד נפוליאון, בלגיה 'מערכת משפט של נתמך על ידי המשפט האזרחי, לבית המשפט לערעורים ובית המשפט לערעורים המייצגים את הארץ של בתי המשפט הגבוהים ביותר של. מערכת המשפטית ארבע רמות בלגיה ' s של בתי משפט רגילים קיים בבלגיה: "בית הדין לדה Première מופע " (בית משפט לנוער ברמה נמוכה פלילי והאזרחי), "בית הדין des Juges de Paix " ו "בית הדין de משטרת " בית משפט --civil והפלילי, בהתאמה.לאחרונה, הממשלה הוסיפה בית משפט מס או חדר לבית הדין לדה Première המופע שמחליט התדיינויות בנושאים עסקיים ומס אישי. יש רק אחד בית משפט בלגי מושבעים - ד Cour 'Assises --which שומע עבירות חמורות כגון גרימת מוות, חטיפה ורצח. עונש על עבירות חמורות כרוך בעונשי מאסר מתאימים כפי שנקבע על ידי חבר מושבעים, שכן עונש המוות בוטל מאז 1996. למרות שהחוק הבלגי כדלקמן מערכת צרפת 's החוק, שפות בשימוש בהליכים בבית משפט, אם זה צרפתי או הולנדי מקרוב, תלוי איפה בית המשפט זה נמצא בבלגיה. עם זאת, בשתי השפות המשמשות בבתי המשפט בבריסל.

דרישות אשרה

לאזרחים שאינם באיחוד האירופי/EEA/שוויצריים שרוצים ללמוד בבלגיה לתקופה העולה על 90 יום.

איזה סוג ויזה אתה צריך?

שם ויזה

ויזה D (ויזה לאומית לשהייה ארוכה)

מחיר ומטבע

USD 200

אתה יכול לצפות לשלם $200 או יותר עבור טיפול בבקשת הויזה שלך. העמלות כפופות לשינויים.

מי יכול להגיש בקשה לויזה?

אם אתה אזרח האיחוד האירופי/EEA/שוויץ, אינך צריך ויזה כדי ללמוד בבלגיה. עם זאת, עליך להיות רשום באוניברסיטה מוכרת או מוסד להשכלה גבוהה כעיסוקם העיקרי בבלגיה, שיהיה לך מספיק כספים לכיסוי הוצאות בזמן לימודים בבלגיה, ויש לך כיסוי ביטוח בריאות הולם.

אם אתה אזרח ממדינה מחוץ לאיחוד האירופי/EEA/שוויץ, סביר להניח שתצטרך להגיש בקשה לאחד כדי להירשם שם כסטודנט להשכלה גבוהה לתקופה של יותר משלושה חודשים. סטודנטים ממדינות מסוימות (כגון ארה"ב) אינם נדרשים לקבל ויזה לבלגיה אם שהותם לא עולה על 90 יום.

לפני שתוכל להגיש בקשה לקבלת אשרת סטודנט בלגי, בדרך כלל תצטרך להתקבל לקורס או לתכנית לימודים על ידי אוניברסיטה או מוסד חינוך בלגי מוכר.

סטודנטים מהרפובליקה העממית של סין חייבים לקבל תעודת הערכה אקדמית שהונפקה על ידי המרכז להערכה אקדמית (APS) לפני שהם מורשים להירשם למוסד להשכלה גבוהה בבלגיה. תעודת APS זו נדרשת כדי לקבל אשרת סטודנט לבלגיה. הבחינה מורכבת מהערכה טכנית של התעודה שלך וראיון.

היכן ניתן להגיש את הבקשה?

שגרירות בלגיה או קונסוליה

עליך להגיש בקשה לוויזת הסטודנט שלך בשגרירות בלגיה או בקונסוליה במדינתך.

אתר אינטרנט:

איך עושים את הבקשה?

לפני הגשת בקשה לוויזת סטודנט לבלגיה, תחילה עליך להתקבל לקורס במוסד חינוכי מוסמך ולשלם את דמי הרישום (זה יוחזר אם בקשתך לויזה תידחה). אם אתה סטודנט בינלאומי, תצטרך ליצור קשר עם השגרירות או הקונסוליה הבלגית הקרובה ביותר שלך במדינתך. השגרירות תעזור לך לקבוע אם אתה צריך ויזת סטודנט ותדריך אותך בבקשת הויזה.

עבור בקשת אשרת הסטודנט שלך, ייתכן שתתבקש לספק את הפרטים הבאים:

 • דרכון/תעודת נסיעה בתוקף;
 • הוכחה שיש לך מקום במוסד מוכר;
 • עותקים של תעודות חינוך;
 • פרטים על הקורס;
 • עדות לכספים מספקים לכיסוי עלויות המחיה, הלימודים, הבריאות והחזרה (617 אירו לחודש עבור שנת הלימודים 2015-2016);
 • אישור רפואי;
 • הוכחה שאין לך עבר פלילי אם אתה מעל גיל 21.

כדי להוכיח את קבלתך במוסד מוכר, תוכל לספק אחת מהאפשרויות הבאות:

 • האישור הרשמי על ההרשמה לתוכנית;
 • אישור המעיד שיש לך גישה למחקרים הצפויים;
 • הוכחה לרישום שלך לבחינות הכניסה.

ייתכן שתתבקש גם לספק מכתב המפרט מדוע בחרת בקורס הספציפי שלך, מדוע אתה רוצה ללמוד בבלגיה וכיצד זה יועיל לך. בנוסף, ייתכן שתתבקש גם להראות מיומנות שפה מסוימת בשפה שבה ילמד הקורס.

בתוך שמונה ימים מהגעתכם לבלגיה, עליכם לבקר במשרדי המינהל העירוני/בית העירייה המקומיים שלכם (maison communale/gemeentehuis) כדי לבקש את היתר השהייה שלכם ולהירשם במרשם האוכלוסין של הזר.

מתי כדאי להגיש בקשה?

לקבלת אשרת לימודים ארוכה, מומלץ לקבוע תור בשגרירות לפחות חודשיים לפני היציאה. לקבלת אשרת שהייה קצרה, קבע תור לפחות 3 שבועות לפני היציאה.

משך אשרת הסטודנט תלוי באורך הקורס. אתה יכול להגיש בקשה לחידוש רישיון השהייה שלך מדי שנה, כ-30 עד 45 ימים לפני תאריך התפוגה שלו.

זמן עיבוד

2 Months

הזדמנויות עבודה

אם אתה סטודנט זר שנרשם למוסד חינוכי בלגי ויש לך אישור שהייה בתוקף, אתה יכול לעבוד עד 20 שעות שבועיות במהלך תקופת הקדנציה, כל עוד זה לא מפריע לך בלימודים. יהיה עליך לקבל ממעסיקך חוזה לתקופה קצובה בכתב, המכונה 'חוזה העסקת סטודנט', ואישור עבודה מסוג ג'. אחרת, אתה יכול לעבוד במהלך חופשות רשמיות באוניברסיטה ללא צורך באישור עבודה בלגי.

שעות לשבוע

20

למה צריך ויזה מהסוג הזה?

בקשת הויזה שלך יכולה להידחות אם יש לך עבר פלילי קודם או אם גורשת מהאיחוד האירופי. סיבה נוספת לדחייה היא אם המסמכים שלך המוכיחים שאתה תהיה סטודנט חסרים או אינם מלאים.