Keystone logo
צ'כיה

לימוד חוֹק ב צ'כיה 2024

למד ב- צ'כיה

להרוויח תואר ראשון במשפטים בסטודנטים צ'כיה מבקש לקבל כישורים דרושים לעריכת הדין בצ'כיה יכול לבחור ללמוד באוניברסיטות ציבוריות או פרטיות. יש גם " המדינה" אוניברסיטאות מציעות צבאיים / חינוך אכיפת החוק והכשרה, כמו גם. מעלות חוק מורכבות משלוש תוכניות של ו אדון ארבע או חמש שנים "שנה הראשון של תוכניות שהגיעו לשיא בהתמחות והמעבר של בחינת הבר לפני תלמידים יכולים לעסוק בעריכת דין חובה. התחרות להיכנס תכנית תואר במשפטי צ'כיה היא גבוהה, ורק התלמידים הטובים ביותר מתקבלים לתוכניות משפטיות בשני מוסדות להשכלה גבוהים ציבוריים ופרטיים. שכר לימוד באוניברסיטות ציבוריות בצ'כיה הוא ללא תשלום. עם זאת, כל מי שמעל גיל 26 שעדיין לוקחים קורסים באוניברסיטה לא יוקצה " מעמד של סטודנט" שזכאים להם לשירותים חברתיים כגון ביטוח רפואי.תלמידים הלומדים בתכנית תואר במשפטים באוניברסיטה פרטית ישלמו בין 2500 3500 ו יוריו (3500 $ עד 4500 $ USD) בכל סמסטר לקורסים לתואר ראשון ועמלות גבוהות כמו 10,000 יוריו (13,500 $ USD) לתוכניות האב 's. שוב, זה עשוי להשתנות מאוניברסיטה אחת לשנייה.

שנה מטבע

עלות מחיה חודשית בסיסית

 • השכרה בדירה משותפת

  405
 • נתח של שירותים

  94
 • מנוי לאינטרנט

  22
 • תחבורה מקומית

  21

עלות אורח חיים לדוגמה

 • שילוב של מזון מהיר

  7
 • כרטיס קולנוע

  8
 • חצי ליטר בירה מקומית

  2

בערך צ'כיה

גובל בפולין, גרמניה, סלובקיה ואוסטריה, צ'כיה ממוקמת במרכז אירופה וטוענת שטחי מורביה ובוהמיה, כחלק מהרפובליקה שלה. הבנק העולמי מיועד צ'כיה כמדינה מפותחת בשנת 2006 וכיום מתגאה ברמת הפיתוח האנושית הגבוהה ביותר בקרב מדינות אירופה המזרחית ומרכזיות. דמוקרטיה פרלמנטרית המחזיקה בתפקיד תשיעי ברשימת "מדינות השלוות ביותר " בתוך אירופה, צ'כיה היא חברה באיחוד האירופי, מועצת אירופה ונאט"ו. ראש הממשלה בצ'כיה הוא ראש הממשלה, הממונה על פרלמנט בעל שני בתים, והוא מלווה על ידי בית הנבחרים וראש Senate.The של המדינה הוא הנשיא, שמוגבלת לשימוש בסמכויות מסוימות הקשורים בחשבונות חוזרים לפרלמנט, שופטים הממנה לבית המשפט לחוקה ופרלמנט ההמסה בתנאים חריגים.המערכת המשפטית במערכת משפט צ'כיה צ'כיה 's נקראת "Právní רד České republiky " ( "ההוראה חוקית של רפובליקת הצ'כית") שמאוד משייכת לסניף הגרמני של המשפט האזרחי ופלילי כולל , פרוצדורלי, עבודה וסניפים מנהליים שעוגנים באופן שיטתי. מקורות של החוק הכתוב חיוניים לויסות מערכת משפטית צ'כיה 's הם מעשים של פרלמנט וחקיקת משנה, כמו גם אמנות בינלאומיות אשררו וממצאים שנקבעו על ידי בית המשפט החוקתי של הרפובליקה הצ'כית. מאז שינוי המשטר הנכבד בשנת 1989, מערכת משפט וחוק צ'כיה 's כבר מתפתחת כל הזמן כדי לשקף את העקרונות ומבנה של משטר דמוקרטי.למרות שהפסיקה אינה תיאורטית מיוחסת למקור לכל החוק, החלטות בית המשפט החוקתי ובתי המשפט עליונים להחזיק השפעה מהותית עם הנחיות תמיכה במערכת הצ'כית של החוק.

דרישות אשרה

 1. ויזה לטווח קצר - לשהייה של עד 90 יום
 2. ויזה לטווח ארוך - לשהייה מעל 90 יום.
 3. אישור שהייה לטווח ארוך לצורכי לימוד - לסטודנטים המגיעים לתקופה של יותר משנה.

איזה סוג ויזה אתה צריך?

שם ויזה

אשרת סטודנט

מחיר ומטבע

CZK 2500

עלות הוויזה הנוכחית עבור ויזת סטודנט לצ'כיה היא 2,500 CZK (בסביבות 98 יורו). העמלה עשויה להשתנות.

מי יכול להגיש בקשה לויזה?

סטודנטים ממדינות האיחוד האירופי/EEA ושווייץ אינם צריכים ויזה כדי ללמוד בצ'כיה. עם זאת, לסטודנטים באיחוד האירופי יש חובת דיווח לאחר הגעתם אם השהות המיועדת בצ'כיה היא יותר מ-30 יום. במצב זה, תוך 30 יום מכניסתך לצ'כיה, עליך להצהיר על נוכחותך בפני משטרת החוץ.

סטודנטים ממדינות מחוץ לאיחוד האירופי צריכים להגיש בקשה לוויזת סטודנט.

היכן ניתן להגיש את הבקשה?

שגרירות/קונסוליה של הרפובליקה הצ'כית

אתה מגיש בקשה לוויזת סטודנט שלך בשגרירות/קונסוליה של הרפובליקה הצ'כית במדינת מגוריך.

אתר אינטרנט:https://www.mzv.cz/jnp/en/diplomatic_missions/czech_missions_abroad/index.html

איך עושים את הבקשה?

תחילה יהיה עליך להתקבל למוסד חינוכי בצ'כיה. על בית הספר/תוכנית להיות מוסמך על ידי משרד החינוך, הנוער והספורט של הרפובליקה הצ'כית. אם זה לא מאושר, אז אתה צריך להגיש בקשה לויזה למטרות אחרות.

יש לבקש (ולהשיג) אשרות לראשונה לפני הגעתם לצ'כיה - אסור לנסוע לצ'כיה בלעדיה

המסמכים הבאים נדרשים בעיקר לקבלת אשרת סטודנט או אשרת שהייה:

 • טופס בקשה
 • מכתב קבלה ללימודים
 • דרכון תקף ותמונות פספורט
 • הוכחה של משאבים כספיים עבור השהות (למשל בצורה של דף חשבון בנק או אישור על היותו מוטב במענק)
 • אישור לינה מובטחת
 • ביטוח בריאות בינלאומי תקף
 • תקציר ממרשם הרישום הפלילי

כל המסמכים (למעט מסמך הנסיעה ותדפיס הבנק) חייבים להיות בשפה הצ'כית. תרגומים לצ'כית חייבים להיות מאומתים רשמית.

תוך כדי הגשת הבקשה, ניתן לערוך ראיון עם הפונה. תיעוד כתוב של הראיון יכול להיות חלק מהבקשה. רישום יירשם בשפה הצ'כית וייחתם על ידי המבקש וקצין הקונסוליה שיבצע את הראיון. במקרה שאתה לא מבין צ'כית אתה יכול להביא איתך מתורגמן שיתרגם את הרשומה הכתובה.

מתי כדאי להגיש בקשה?

כל הליך קבלת הויזה למטרות לימוד יכול להימשך עד 60–90 יום, ולכן מומלץ להגיש בקשה לויזה זמן רב מראש.

הויזה לטווח ארוך נמשכת עד 6 חודשים. ניתן לבצע הרחבות. רישיון השהייה לטווח ארוך לצורך הלימוד תקף לשנה.

זמן עיבוד

90 Days

הזדמנויות עבודה

אין הגבלות על העסקת סטודנטים המגיעים ממדינות האיחוד האירופי או ה-EEA. אין צורך באישור עבודה ולעובדים אלה יש את אותו מעמד חוקי כמו אזרחי צ'כיה.

סטודנטים מחוץ לאיחוד האירופי/EEA מחויבים לקבל אישור עבודה. עם זאת, ישנם כמה יוצאי דופן:

 • הם אינם זקוקים להיתר תעסוקה במקרה שהם ימשיכו פעילות בשטחה של צ'כיה כחלק מהשתלמויות חילופיות לסטודנטים ובוגרים צעירים ממוסדות להשכלה גבוהה
 • הם אינם זקוקים להיתר תעסוקה אם הם סטודנטים עד גיל 26 ואינם עובדים יותר מ-7 ימים קלנדריים רצופים או סך של 30 ימים בתוך שנה קלנדרית
 • הם אינם זקוקים להיתר תעסוקה אם הם קיבלו השכלה מקצועית תיכונית או תיכונית או השכלה מקצועית שלישונית בקונסרבטוריון על פי חוק החינוך הצ'כי.

במקרים אחרים יש להגיש בקשה להיתר העסקה. ניתן להגישו באופן אישי או על ידי אדם אחר על בסיס ייפוי כוח בכתב בכל משרד אזורי מתאים מקומי של שירות התעסוקה הציבורי. ההיתר שניתן כפוף לעמלה מנהלית בסך 500 CZK.

שעות לשבוע

0

למה צריך ויזה מהסוג הזה?

בקשת הוויזה שלך עשויה להידחות אם אינך יכול להציג הוכחה לכספים הנדרשים, או אם תספק מסמכים שגויים או לא מלאים.