Keystone logo
Université libre de Bruxelles - ULB

Université libre de Bruxelles - ULB

Université libre de Bruxelles - ULB

מבוא

ברוכים הבאים ל-Université Libre de Bruxelles!

בריסל, עיר בקנה מידה אנושי

בלב אירופה, רק 1h20 ברכבת מפריז, 1h30 מאמסטרדם ו-1h50 מלונדון ומקלן, בריסל מציעה את כל היתרונות של עיר בירה ואת איכות החיים של עיירה גדולה ותוססת. בריסל היא ביתם של כל המוסדות האירופיים הגדולים. זהו מקום מושבו הרשמי של האיחוד האירופי ושל גופים רבים אחרים לקבלת החלטות פוליטיות וכלכליות ומתגאה במספר הולך וגדל של עסקים, ארגונים ומומחים בינלאומיים.

המסורת הארוכה של אירוח וחילופי דברים בבירה הירוקה ביותר של אירופה פירושה שמבקרים ותושבים כאחד יכולים ליהנות משילוב רחב של אוכל עולמי ומוזיקה, בעוד שחובבי תרבות יכולים לבחור מתוך שורה של מוזיאונים ומופעים. ממוקם בלב העיר, Université Libre de Bruxelles או ULB מציעים גם פעילויות תרבות, חג וספורט רבות. הקמפוסים של האוניברסיטה והאזורים הסובבים אותם אטרקטיביים ביותר, מספקים בדיוק את השילוב הנכון של לימודים ופנאי.

רב תרבותי ובינלאומי

כאוניברסיטה רב-תרבותית עם שליש מהסטודנטים והחוקרים מחו"ל, יחסים בינלאומיים הם מציאות יומיומית עבור אוניברסיטת בריסל, בדיוק כמו העיר בריסל עצמה, אחת הערים הקוסמופוליטיות בעולם. שיתוף הפעולה עם אוניברסיטאות מרחבי העולם הוגבר הן בחינוך והן במחקר, במידה רבה הודות לתוכניות הניידות האירופיות השונות. בנוסף לתוכניות ניידות סטודנטים, האוניברסיטה מציעה תכניות משולבות מגוונות עם שותפים זרים, כולל תארים משותפים ודוקטורנטים. כמה מהתוכניות הללו קיבלו את ההסמכה היוקרתית של ארסמוס מונדוס .

מעמדה המבט כלפי חוץ ביחס לאירופה והעולם הביא למספר הסכמים, שיתופי פעולה ושותפויות מיוחדות עם כמה מהאוניברסיטאות המובילות בעולם. עם שנים רבות של ניסיון על הבמה הבינלאומית, האוניברסיטה השיקה את UNICA, רשת של 45 אוניברסיטאות מובילות באירופה המקיפה למעלה ממיליון סטודנטים. הוא גם חבר מייסד של הפורום הבינלאומי של אוניברסיטאות ציבוריות (IFPU).

הבינאום של המוסד מעוגן על ידי הדברים הבאים:

  • שיתוף פעולה חוצה גבולות עם אזור נורד פאס דה קאלה (ליל) בצרפת
  • מדיניות של שותפים מועדפים לבניית פעילויות משותפות לטווח ארוך עם כעשרה מוסדות (בעיקר אוקספורד, פריז השישי, ברקלי, מונטריאול, UBC בוונקובר, פודן בשנגחאי)
  • מספר מוסדות ומרכזים מיוחדים, כולל ה-Institut d'études européennes (עמוד המחקר של ז'אן מונה), בית הספר לכלכלה וניהול בבריסל סולביי, בית הספר לבריאות הציבור, המרכז ללימודי קנדה, לימודי צ'כיה וכו'.
  • דיאלוג טרנס-אטלנטי ופתיחה למדינות מתעוררות

לאורך השנים, ולמרות משאבים מוגבלים, הצליחה ULB לשמור על רמת המצוינות שלה ולעמוד באחריות הציבורית והחברתית שלה. האוניברסיטה מאמינה שהיא יכולה לסייע ביצירת עולם צודק ודמוקרטי יותר על ידי תרומה של יחסי אמון, ממד קריטי וחוסר משוא פנים הנדרש בעולם גלובלי.

מחקר פורץ דרך

ארבעה פרסי נובל מדעיים, מדליית פילדס אחת, שלושה פרסי וולף ושני פרסי מארי קירי הם עדות נוספת למסורת המצוינות ארוכת השנים של האוניברסיטה.
Université Libre de Bruxelles הוא חבר פעיל באזור המחקר ומעורב בכמעט 130 פרויקטים הממומנים על ידי תוכניות המסגרת ה-7 של אירופה. במהלך השנים האחרונות, היא השיגה 7 מענקים מתחילים מאזור המחקר האירופי (ERC) למימון מחקר ברפואה, כלכלה, מתמטיקה, סוציולוגיה או מדע המדינה, כמו גם 2 מענקים מתקדמים בבינה מלאכותית ופיזיקה. בנוסף, המכון ללימודי אירופה של האוניברסיטה מוכרכ"מרכז מחקר אירופי של ז'אן מונה" על עבודתו על אינטגרציה אירופית.

תקני הוראה גבוהים

לאוניברסיטת ליבר דה בריסל יש 13 פקולטות, בתי ספר ומכונים מיוחדים המכסים את כל הדיסציפלינות, תוך שילוב הדוק בין קלט אקדמי ומחקר. הוא מציע כמעט 40 תוכניות לתואר ראשון ו-235 תוכניות לתואר שני. הוא שותף גם ל-20 בתי ספר לדוקטורט, עם כמעט 1,600 דוקטורטים בתהליך. חלק מתכניות המאסטר שלנו מתמקדות בטרנס-דיסציפלינריות, בעוד שאחרות שמות דגש רב יותר על יחסים בינלאומיים באמצעות תארים אירופאיים לתואר שני, או על רב לשוניות. אנחנו גם עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם VUB (Vrije Universiteit Brussel - אוניברסיטה דוברת פלמית בבריסל) מזה מספר שנים.

הומניזם, אחריות אישית...

"האוניברסיטה ליבר דה בריסל מבססת את ההוראה והמחקר שלה על עקרון החקירה החופשית. זה מניח, בכל התחומים, עצמאות של שיפוט ודחיית תפיסת ידע מבוססת סמכות." (סעיף 1 בתקנון ULB). מאפיין ספציפי אחד של ההוראה של ULB הוא להציע לתלמידים את החופש האישי שלהם תוך מתן התמיכה הדרושה. זה תלוי בסטודנטים עצמם לנצל את ההזדמנויות ואת צורות התמיכה הרבות העומדות לרשותם: האוניברסיטה היא אפוא בית ספר של אחריות.

... וחדשנות

החידושים הבולטים ביותר הוצגו ברמת התואר השני. תוכניות אלו, שחלקן נלמדות בשעות הערב ובסופי השבוע, מכוונות במיוחד למבוגרים עובדים, ומבוססות על צרכים חברתיים וכלכליים חדשים (שיווק אירו, ממשל תאגידי וכו'), או על מחקר מתקדם (אסתטיקה). והפילוסופיה של האמנות, הפילוסופיה של המדע, ביואינפורמטיקה וכו'). קורסים חדשים וחדשניים מסוג זה בונים את עצמם על המסורת ארוכת השנים של ULB של ULB תוך פיתוחה לכיוונים חדשים.

התמקדות במגוון לשוני ותרבותי

כאוניברסיטה דוברת צרפתית, רוב הקורסים ב-Université Libre de Bruxelles מועברים בצרפתית. עם זאת, מספר הולך וגדל של תארים מאסטר מועברים בחלקם או כולם באנגלית. האוניברסיטה מציעה מגוון רחב של קורסי צרפתית, לפני ובמהלך השנה האקדמית, כדי לעזור לסטודנטים הבינלאומיים שלה לשפר את כישורי השפה שלהם.

אוניברסיטה מחויבת

אוניברסיטת ליבר דה בריסל נחושה לתת לכולם את ההזדמנות להמשיך בלימודי ההשכלה הגבוהה ופיתחה מגוון יוזמות לתמיכה בסטודנטים: למשל, תמיכה כלכלית ופסיכולוגית, הדרכה, שיעורי צרפתית וכו'. האוניברסיטה מספקת גם תמיכה אקדמית מחוץ לקמפוס. אחת הדוגמאות הבולטות היא תוכנית תמיכה לתלמידי בתי ספר תיכוניים חסרי הישגים (Schola) שזכתה בפרס קומניוס של אונסק"ו.

מאז הקמתה ב-1834, אוניברסיטת ליבר דה בריסל הייתה מעורבת באופן הדוק בוויכוח המתמשך על חשיבה ביקורתית וחירות. זה כלל התנגדות נחרצת לדיקטטורות ולהתעללות לאומנית אחרת, קידום שוויון הזדמנויות ושלל נושאים חברתיים אחרים. לאחר הקמת אחת הארגונים הלא ממשלתיים הראשונים (CEMUBAC), האוניברסיטה המשיכה לשחק תפקיד פעיל בסיוע לפיתוח ושיתוף פעולה בינלאומי.

האוניברסיטה האירופית והבינלאומית, בברכה עצמאית, מחויבת ודינמית, יכולה לסמוך גם על רשת הבוגרים הגלובלית העצומה שלה (איחוד האמירויות), השגרירים הטובים ביותר של האוניברסיטה. בהתבסס על עקרון החקירה החופשית המציב הנמקה עצמאית ודחיית כל דוגמה, האוניברסיטה שמרה על רעיונותיה המקוריים כמוסד חופשי העוסק בהגנה על ערכים דמוקרטיים ואנושיים.

חופש חקירה והשתתפות

אוניברסיטת ליבר דה בריסל מבססת את ההוראה והמחקר שלה על עקרון החקירה החופשית ותמיד נתנה לתלמידיה את האפשרות לשחק תפקיד פעיל ומשתתף בחיי האוניברסיטה ובהערכת ההוראה שהם מקבלים. אכן עקרון החקירה החופשית, המושתת על שיקול דעת עצמאי ודחייה של תפיסת ידע מבוססת סמכות, מעוגן בתקנון האוניברסיטה.

כתוצאה מכך, ULB היא אחת האוניברסיטאות הבודדות בבלגיה או אפילו באירופה שבהן סטודנטים מיוצגים בכל הגופים המקבלים החלטות. באותה רוח, נוהל הערכת מורים שיטתי פועל כבר למעלה מעשרים שנה ומתבסס על הערכת התלמידים עצמם לגבי היכולות הפדגוגיות של מוריהם.

מיקומים

  • Brussels

    Avenue Franklin Roosevelt 50 1050 Bruxelles, 1050, Brussels

    שאלות