Keystone logo
Lyon Catholic University (UCLy - Faculté de Droit) LL.M. בדיני סחר והשקעות אירופיים ובינלאומיים (תואר שני)
Lyon Catholic University (UCLy - Faculté de Droit)

LL.M. בדיני סחר והשקעות אירופיים ובינלאומיים (תואר שני)

Lyon, צרפת

1 Years

אנגלית

זמן מלא

20 May 2024

Sep 2024

EUR 9,500 / per year *

בקמפוס

* סטודנטים ביתיים או אזור כלכלי אירופי: 8500 אירו. סטודנטים שאינם אירופאים באזור כלכלי: 9500 אירו

מבוא

קורסי הליבה של תוכנית זו לשנה שלמה מכסים את הסכמי הסחר וההשקעות האירופיים והגלובליים המשא ומתנים והאינטראקציה שלהם עם ארגון הסחר העולמי, תוך התמקדות מיוחדת באיחוד האירופי.

אקדמאים מתחומי שיפוט שונים, אך גם מומחים מטעם ארגון הסחר העולמי, האיחוד האירופי ומשרדי עורכי דין וחברות מרכזיות יביאו סטודנטים לרמת הבנה גבוהה בתחום משפטי זה המתפתח במהירות ועשיר בעבודה.

בית הספר LL.M. בחוק הסחר וההשקעות האירופי והבינלאומי מציע שני מסלולים חלופיים.

156924_pexels-photo-4427553.jpeg

הַצָגָה

הנושאים כוללים הסכמי סחר אזוריים (NAFTA, USMCA, CAFTA, CETA, CPTPP וכו '), דיני סחר בינלאומיים ואירופיים, סחר ופיתוח, הסכם TRIPs, העדפות סחר, תקנות בנקאיות בינלאומיות, נוהלי מכס בינלאומיים, אמנות השקעה דו צדדית, ופתרון סכסוכים. .

LL.M. זה נלמדת באנגלית כולה על ידי מומחים, עורכי דין ומרצים ממספר שיפוטים. לפרופסורים יש גישה מעשית להוראה המתמקדת בהדרכות, בעבודה קבוצתית, במצגות של סטודנטים ובבוררות מוט.

בית הספר LL.M. בחוק הסחר וההשקעות האירופי והבינלאומי מציע שני מסלולים חלופיים. התוכנית מועברת באנגלית באמצעות הרצאות, מצגות וסמינרים במהלך כל סמסטר.

 • מסלול ליון: שני סמסטרים בליון (מספטמבר עד מאי). סטודנטים מצליחים יקבלו תואר שני. חוק סחר והשקעות אירופאי ובינלאומי (תואר שני רשמי בצרפת) ותואר LL.M. תואר באוניברסיטה הקתולית בליון.
 • מסלול סנט ג'ון: סמסטר אחד בליון (מספטמבר עד דצמבר) וסמסטר אחד בניו יורק, באוניברסיטה השותפה שלנו, אוניברסיטת סנט ג'ון (מינואר עד מאי). בסוף שני הסמסטרים, סטודנטים מצליחים יקבלו תואר שני בסחר והשקעות אירופיים ובינלאומיים (תואר שני רשמי בצרפת) ותואר שני במשפטים (LL.M.) מטעם אוניברסיטת סנט ג'ון (ניו יורק).
 • מסלול סנט ג'ון - אפשרות לבר ניו יורק: סמסטר אחד בליון (מספטמבר עד דצמבר) וסמסטר אחד בניו יורק, באוניברסיטה השותפה שלנו, אוניברסיטת סנט ג'ון (מינואר עד מאי).
  • בתום שני הסמסטרים, סטודנטים מצליחים יקבלו תואר שני. (תואר שני בצרפתים רשמי בצרפתית) ותואר שני במשפטים (LL.M.) מאוניברסיטת סנט ג'ון (ניו יורק). לסטודנטים העוקבים אחר מסלול סנט ג'ון יש אפשרות להתכונן לבר בניו יורק.
  • סטודנטים עשויים להחליט להישאר לסמסטר נוסף באוניברסיטת סנט ג'ון כדי להתכונן לבחינת עורכי הדין בניו יורק לאחר שסיימו את מסלול סנט ג'ון בהצלחה. LL.M כפול סטודנטים יצטרכו להירשם לפחות ל -12 נקודות זכות במהלך סמסטר הסתיו באוניברסיטת סנט ג'ון.
  • אוניברסיטת סנט ג'ון תגבה תעריף מועדף לסמסטר השני של הלימודים.

קורסי הליבה של LL.M. התוכנית מכסה את הסכמי ה- WTO, הסכמי הסחר החיצוניים הגדולים באיחוד האירופי, והאינטראקציה שלהם עם השוק היחיד של האיחוד האירופי. קורסים שונים מוקדשים גם לאמנות השקעות בינלאומיות ולמנגנוני הסדר סכסוכים.

בשוק משפטי בינלאומי שהולך וגדל, UCLy מציעה את האפשרות לסטודנטים ללמוד בצרפת, ומאפשרת להם לרכוש כישורי משפט ושפה בעלי ערך רב, כמו גם ניסיון בתרבויות אחרות הודות לממד הרב-לאומי של הכיתות שלנו.

מטרות

האיחוד האירופי (האיחוד האירופי) הוא אזור השוק היחיד הגדול בעולם. UCLy מציע את ההזדמנות לסטודנטים שלנו ללמוד בצרפת, ומאפשר להם לרכוש ידע רב ערך על הסדר המשפטי של האיחוד האירופי, ובזכות הקרבה לז'נבה ובריסל, להיחשף למומחים משפטיים שמגיעים מה- WTO, האיחוד האירופי אך גם בעלי עניין אחרים, כבית הדין לצדק של האיחוד האירופי.

חלק חשוב וגדל מהיבוא והיצוא העולמי נשלט על ידי הסכמי סחר חופשיים ומועדפים, מה שהופך אותם למרכזיים בפעילות העסקית של חברות ומדינות בינלאומיות. עורכי דין המתמחים בתחום זה יהיו בעלי מומחיות יקרה בשוק המשפטי. תוכנית הלימודים מקיפה בהרחבה, הסכמי השקעות בינלאומיים, התפתחות סחר חוץ-עולמי וסחר בינלאומי, סחר וקניין רוחני, מיסוי עסקאות בינלאומיות, וחוק מכס של האיחוד האירופי.

שותפויות

בית הספר למשפטים באוניברסיטת סנט ג'ון - UCLy מציע תעודה כפולה: סנט ג'ון LL.M. בפרקטיקה משפטית בין-לאומית ו- LL.M. של UCLy. בדיני סחר והשקעות אירופיים ובינלאומיים.

בשותפות עם בית הספר למשפטים באוניברסיטת סיינט ג'ון בניו יורק (ארה"ב).

עיקרי הדברים

חונכות

הסטודנטים שלנו נהנים ממערכת חונכות. הצוות שלנו יעזור לך גם בעבודות הניהוליות שלך ויספק לך הדרכה לחיפוש ההתמחות שלך.

תחרות בוטים בינלאומית

תלמידי UCLy השתתפו בתחרות השוטטים השונים (כלומר ELSA Moot, וילם סי. Vis בוררות מסחרית בינלאומית, Loot בוררות בינלאומית להשקעות ישירות זרות, ותחרות סחר בגישור מסחרי ICC).

שיעורי צרפתית

סטודנטים יכולים ללמוד צרפתית תוך כדי לימודים באוניברסיטת UCLy. שיעורי צרפתית כקורסי שפה זרה מוצעים ללא תשלום.

לינה לסטודנטים שלנו

מחלקת הלינה שלנו תסייע לכם במציאת מקומות לינה מתאימים לשהותכם בליון, בהתאם לסוג הלינה שאתם מחפשים ולתקציב שלכם (שכר דירה אידיאלי וכו '), מחלקת הלינה שלנו יכולה גם לעזור לכם במחקר ובתהליך ההשכרה. .

חברי מחלקת הלינה שלנו יכולים לעזור לך במהלך התהליך בכמה שפות. הם דוברים צרפתית, אנגלית, ספרדית או איטלקית.

פעילויות חוץ-לימודיות לסטודנטים

ליון באמת נהדרת, ללא קשר למה שמישהו אוהב לעשות. יש שפע של הזדמנויות לפעילויות בחיק הטבע כגון סקי, דיג, טיפוס או טיולי טבע פנאי.

ישנן מסעדות רבות המציעות מגוון רחב של התמחויות אוכל (צרפתית, איטלקית, תאילנדית, יפנית, הודית וכו '). תוכלו למצוא אפילו כמה כוכבי מישלן חדשים אם אתם גורמה, כמה פארקים בעיר, מוזיאונים, תיאטראות וחורבות. אם אתם מחפשים אפשרויות מקוריות, אלה כוללים חוות יענים, ביקור ביקבים שבהם מייצרים יינות אופייניים (יינות בורגון, יינות קוטס דו רון), או ביקור במוזיאון הבובות.

התלמידים שלנו בדרך כלל מנצלים את המיקום המרכזי של ליון. סטודנטים נוסעים למקומות סמוכים לדוגמא אתרי סקי (שאמוני, מריבל, לה 2 אלפ, אלפ היוז וכו '); אגם מיריבל מציע חוף שחייה נהדר בקיץ, יש אתר טיולים וטרקים באזור ומאיץ חלקיקים ליד ז'נבה שחנונים יכולים לבקר בהם על ידי בקשת היתר מהממשלה. שוויץ ואיטליה נמצאים במרחק נסיעה באוטובוס בפחות מ -10 יורו, ובמחיר של 15 יורו בערך, בלגיה, פריז, ספרד או יוון. אתה יכול לטוס לערים אירופאיות ואזורים אחרים משדה התעופה בליון

 • אנריקה מוונצואלה (קידום 2017-2018) ממליץ בחום על פסטיבל האור שמתקיים מדי שנה ב -8 בדצמבר.
 • ג'ולי מצרפת (קידום 2017-2018) מציעה ביקורי תרבות בליון, שהיא עיר רומית לשעבר, המפורסמת בסחר המשי שלה ובמורשת תרבותית חזקה. היא נהנתה לנסוע לערים אחרות או לארצות אחרות.
 • ינס נסע לפארק דה לה טט ד'אור לפעילויות ספורטיביות ונהנה מבתי קולנוע במרכז Confluence בליון.

כנסים

סטודנטים יכולים להשתתף בכנסים בינלאומיים במגוון נושאים:

 • סדנה בינלאומית - פתרון סכסוכים בינלאומיים במגמות ובאתגרים עכשוויים בשותפות עם אוניברסיטת רדבו בינואר 2020 באוניברסיטת UCLy
 • סימפוזיון - Le droit des affaires à l'épreuve de la digitalization בנובמבר 2019 באוניברסיטת UCLy ואוניברסיטת לוריין
 • סימפוזיון בינלאומי לבקרה שיפוטית על פרסי בוררות: היקף, חופשה ומדיניות ציבורית באפריל 2019 בשותפות עם אוניברסיטת טריאסטה ואוניברסיטת פלורידה באוניברסיטת UCLy
 • סימפוזיון בינלאומי בנושא תאגידים רב לאומיים העומדים בפני הפרות זכויות אדם בפברואר 2019 ב- UCLy
 • סימפוזיון בינלאומי - חוזים חכמים וטכנולוגיות Blockchain במאי 2018 ב- UCLy
 • סימפוזיון בינלאומי בנושא בוררות בינלאומית במסגרת סחר והשקעות גלובלי בנובמבר 2017 ב- UCLy

סטודנטים יכולים גם להשתתף בכנסים הניתנים על ידי חוקרים ומתרגלים אורחים בנושאים מגוונים (חקיקה של האיחוד האירופי בנושא הגנת נתונים, האיחוד האירופי, דיגיטליזציה ומשפט, החוק המקובל וכו ').

מדוע עלי להירשם?

התוכנית מיועדת לסטודנטים שמכוונים לתפקידי סחר בינלאומי, מכס והשקעות בחברות, במשרדי עורכי דין ובארגונים בינלאומיים. סטודנטים שמכוונים להעפיל כעורכי דין ולעבוד כעורכי דין בבית ייהנו מהידע הזה. LL.M. זה נועד לענות על הצורך של חברות העוסקות בעסקים / סחר ברמה בינלאומית ומשקיעות בחו"ל. בוגרים אחרונים הצטרפו למשרדי עורכי דין (לצורך התמחות או הזדמנויות עבודה) או לארגונים בינלאומיים (ראו מה עשו תלמידינו בעבר).

מאסטר 2 / LL.M. ייתן לך ערך מוסף לתוכניות החיים שלך. יהיו לך קשרים עם מתרגלים ומומחים מארגונים בינלאומיים ומשרדי עורכי דין יוקרתיים במספר שיפוטים. תוכלו גם לפתח רשת בעלת ערך עם סטודנטים אחרים המגיעים ממקומות שונים בעולם.

ביקורי לימוד הם חלק בלתי נפרד מהתוכנית. בשנים האחרונות סטודנטים ביקרו ב- WTO וב- WIPO בביקורי לימוד.

156925_pexels-photo-5668800.jpeg

הוֹדָאָה

דרישות כניסה

מועמדים נדרשים להיות בעלי תואר ראשון במשפטים (רישיון צרפתי, LL.B או שווה ערך) ותואר שני ובכל מקרה לפחות 4 שנות לימודים לתואר ראשון. קבלת מועמדים בעלי תעודות מסוג אחר ייקבעו על ידי ועדת הקבלה אשר עשויה לקחת בחשבון גם ניסיון מקצועי רלוונטי.

התוכנית מחייבת כי מועמדים יהיו בעלי מיומנות טובה בשפה האנגלית. לכן אנו מקבלים מועמדים בלבד עם ציון IELTS מינימלי של 6.5, ציון TOEFL IBT מינימלי של 90, או ציון CAE של 58. עם זאת, אנו עשויים לשקול כל ניסיון בהקמת שליטה בשפה האנגלית.

אתה לא צריך לדבר צרפתית כדי להגיע ל- UCLy! אין דרישות מסוימות לגבי השפה הצרפתית. השיעורים נלמדים לחלוטין באנגלית.

יישום

מועד אחרון להגשת הבקשה: 30 ביוני 2021 - מומלץ להגיש מועמדות בהקדם האפשרי.

מסמכים ליישום

 • מכתב מקדים באנגלית,
 • תכנית לימודים באוניברסיטה,
 • העתק תעודות ותמליליך (ותרגום לאנגלית במידת הצורך),
 • עותק של הדרכון שלך
 • העתק של תעודת השפה האנגלית במידת הצורך (אם אינך דובר שפת אם),
 • שני מכתבי התייחסות באנגלית (התייחסות אקדמית או מקצועית לפי העניין), וכל מסמך אחר שעשוי למצוא רלוונטי.

שכר לימוד

למסלול ליון:

 • בית / סטודנטים באזור הכלכלי האירופי: 8 500 אירו
 • סטודנטים שאינם אירופים באזור הכלכלי: 9 500 אירו

מסלול סנט ג'ון (ניו יורק):

 • לכל: 19 000 אירו

דמי ניהול: דמי הניהול עשויים להשתנות מדי שנה. דמי הניהול לשנת הלימודים 2020-2021 היו: 331 אירו (243 יורו רישום לבחינת מדינה ו 88 אירו אגרות אוניברסיטאיות).

שינויים עשויים להתרחש במידע לעיל.

קבלה

שכר לימוד בתוכנית

עדויות סטודנטים

על בית הספר

שאלות