Keystone logo
© Stellenbosch University
Stellenbosch University

Stellenbosch University

Stellenbosch University

מבוא

החל משנת 1918 בעיירה ההיסטורית של סטלנבוש, עטור האלונים, היו לאוניברסיטת סטלנבוש ארבע פקולטות (אמנויות, מדעים, חינוך וחקלאות), 503 סטודנטים ו-40 צוותי מרצים. מאז, אוניברסיטת Stellenbosch (SU) גדלה לקהילה תוססת וקוסמופוליטית של יותר מ-32,000 סטודנטים וכמעט 3,500 צוותים אקדמיים ושירותי תמיכה הפרוסים על פני עשר פקולטות וחמישה קמפוסים עם מגוון רחב של תוכניות לימודים לבחירה. קהילת הסטודנטים שלנו לתואר ראשון ולתארים מתקדמים כוללת למעלה מ-3,000 סטודנטים בינלאומיים מ-100 מדינות.

האוניברסיטה היא ביתם של כמה מהחוקרים הטובים והמבריקים ביותר במדינה. מושרשת באפריקה, אוניברסיטת Stellenbosch (SU) העולמית מושכת אליה סטודנטים מכל רחבי העולם. סטודנטים מיותר מ-100 מדינות, מדרום קוריאה, שוויץ, אוסטרליה, גבון וקולומביה, מסתובבים בקמפוסים שלנו, מה שהופך את SU לאוניברסיטה בינלאומית באמת.

במהלך שהותם בדרום אפריקה, סטודנטים בינלאומיים נתמכים על ידי אוניברסיטת Stellenbosch International. המשרד מציע מגוון שירותים, החל לוגיסטיים ועד אקדמיים וחברתיים. המשרד הבינלאומי של SU, שהוקם בשנת 1993, מעיד על מחויבותו ארוכת השנים של המוסד לבינאום.

ההתמקדות שלנו היא במחקר בינתחומי המועיל לחברה בקנה מידה לאומי, יבשתי ועולמי.

 • SU היא שותפה מייסדת של ברית האוניברסיטאות באפריקה (ARUA) הברית של 16 אוניברסיטאות אפריקאיות מקדמת & מחזק את המחקר ביבשת.
 • על פי נתונים רשמיים שהמחלקה להשכלה גבוהה והכשרה (DHET) פרסמה ב-2022, אנחנו בין שלוש האוניברסיטאות עתירות המחקר המובילות בדרום אפריקה, הן לנפש והן מבחינת תפוקת המחקר הכוללת.
 • ל-SU היו 7 מרכזי מצוינות של המחלקה למדע וחדשנות ושל הקרן הלאומית למחקר (DSI-NRF).
 • 504 חוקרים עם דירוג של קרן המחקר הלאומית (NRF). אלה כוללים 17 חוקרים בדירוג A,
 • 47 כיסאות מחקר כולל אחד מהמספרים הגבוהים ביותר של כיסאות לאומיים (SARChI) בארץ.

אוניברסיטת Stellenbosch (SU) מחויבת בתוקף למרדף אחר ידע, מחקר וחדשנות, בשירות החברה. אנו מספקים מרכז ברמה עולמית ללמידה ופיתוח, הרלוונטי בכל העולם, אך מושרש בהתרוממות הרוח והשינוי של הקהילות המקומיות שלנו. הפעולות שלנו מונחות על ידי ערכים ותכונות מפתח, ומתאפשרות על ידי צוות ותלמידים מצטיינים, מערכות הפעלה תקינות ותחושת מטרה עמוקה.

עשר הפקולטות שלנו (מדעי החקלאות, אמנויות ומדעי החברה, מדעי הכלכלה והניהול, חינוך, הנדסה, משפטים, רפואה ומדעי הבריאות, מדעי הצבא, מדעים ותיאולוגיה) וכן בית הספר ללימודי אקלים, בית הספר למדעי הנתונים ו חשיבה חישובית ובית הספר לעסקים של סטלנבוש ממוקמים על פני חמישה קמפוסים במחוז Western Cape של דרום אפריקה.

על פי נתונים רשמיים של המחלקה להשכלה גבוהה והכשרה (DHET) שפורסמו בשנת 2022, SU היא בין שלוש האוניברסיטאות עתירות המחקר המובילות בדרום אפריקה, הן לנפש והן מבחינת תפוקת המחקר הכוללת.

SU מתגאה כעת בסך הכל ב-20 חוקרים בדירוג A - המספר הגבוה ביותר שלנו עד כה - לאחר שקיבלו תשעה דירוגי A חדשים בסבב הדירוג של 2021.

אנו מארחים 44 כיסאות מחקר - 23 כחלק מתוכנית DSI-NRF SARChI ו-21 כיסאות מוסמך או במימון התעשייה. בשנת 2012, מספר זה היה 16. כיסאות מחקר תורמים תרומה משמעותית מאוד לתפוקות המחקר, ההשפעה וההכנסה של SU כמוסד עתיר מחקר משגשג.

מספר הפוסט-דוקטורנטים גדל מ-154 ב-2012 ליותר מ-340 פוסט-דוקטורנטים רשומים ב-SU ב-2022.

מצוינות אקדמית, מחקר וחדשנות

על פי נתונים רשמיים של המחלקה להשכלה גבוהה והכשרה (DHET) שפורסמו בשנת 2022, SU היא בין שלוש האוניברסיטאות עתירות המחקר המובילות בדרום אפריקה, הן לנפש והן מבחינת תפוקת המחקר הכוללת. SU מתגאה כעת בסך הכל ב-20 חוקרים בדירוג A - המספר הגבוה ביותר שלנו עד כה - לאחר שקיבלו תשעה דירוגי A חדשים בסבב הדירוג של 2021. אנו מארחים 44 כיסאות מחקר - 23 כחלק מתוכנית DSI-NRF SARChI ו-21 כיסאות מוסמך או במימון התעשייה.

בשנת 2012, מספר זה היה 16. כיסאות מחקר תורמים תרומה משמעותית מאוד לתפוקות המחקר, ההשפעה וההכנסה של SU כמוסד עתיר מחקר משגשג. מספר הפוסט-דוקטורנטים גדל מ-154 ב-2012 ליותר מ-340 פוסט-דוקטורנטים רשומים ב-SU ב-2022.

SU מחזקת את המוניטין שלה כמוסד ברמה עולמית. לפי דירוג האוניברסיטה העולמית של Times Higher Education, SU היא אחת מ-300 האוניברסיטאות המובילות בעולם, ובין 20 המובילות במדינות BRICS. הוא גם מופיע בין מוסדות העילית בעולם ב-10 מתוך 36 הנושאים המופיעים בדירוג האוניברסיטה העולמית של QS לפי נושא לשנת 2015. SU נכלל גם בדירוג CWTS Leiden לשנת 2014, המודד את הביצועים המדעיים של 750 אוניברסיטאות גדולות ברחבי העולם.

עם 18 כיסאות מחקר במסגרת יוזמת כיסאות מחקר בדרום אפריקה NRF (SARChi), האוניברסיטה נחשבת כמובילה בתחומי מחקר וניהול שחפת ביו-רפואי, ביוטכנולוגיה של יין, מדעי בעלי חיים וביו-מדעים מתמטיים. כיסא נוסף של SARchi, בתחום הביולוגיה של הפלישה, משותף בין SU ואוניברסיטת ונדה. זה מהווה רק אחת משותפויות רבות של SU, הן מקומיות והן בינלאומיות. כשותף מחקר מועדף, SU משתתף גם ברשתות אקדמיות בינלאומיות שונות.

החזון שלנו

אוניברסיטת סטלנבוש תהיה האוניברסיטה עתירת המחקר המובילה באפריקה, המוכרת בעולם כמצוינת, מכילה וחדשנית, שבה אנו מקדמים ידע בשירות החברה.

המשימה שלנו

אוניברסיטת Stellenbosch היא אוניברסיטה עתירת מחקר, שבה אנו מושכים סטודנטים מצטיינים, מעסיקים צוות מוכשר ומספקים סביבה ברמה עולמית; מקום המחובר לעולם, תוך העשרה ושינוי של קהילות מקומיות, יבשתיות וגלובליות.

תכונות הקמפוס

הקמפוס הראשי בעיירת האוניברסיטה הציורית סטלנבוש בלב אזור היין המערבי של קייפ הוא אטרקציה לא קטנה לסטודנטים. סטלנבוש ממוקמת כ-50 ק"מ מקייפטאון ורק 30 ק"מ מנמל התעופה הבינלאומי של קייפטאון.

שמונה פקולטות נמצאות בקמפוס הראשי, כאשר הפקולטה לרפואה ומדעי הבריאות ממוקמת בקמפוס טייגרברג בצמוד לבית החולים האקדמי טייגרברג, והפקולטה למדעי הצבא - היחידה מסוגה בדרום אפריקה ואחת מתוך שתיים בלבד ב- אפריקה - מבוסס באקדמיה הצבאית של חיל ההגנה הדרום אפריקאי בסלדנהה. בית הספר לעסקים של סטלנבוש ותוכניות עסקיות ותכנון אחרות לתואר שני של הפקולטה למדעי הכלכלה והניהול ממוקמים בקמפוס בלוויל פארק.

הקמפוס החמישי של SU, בווסטר, נפתח רשמית בשנת 2012 עם השקת בית הספר הקליני הכפרי של Ukwanda של הפקולטה לרפואה ומדעי הבריאות. כאן, לסטודנטים למדעי הבריאות והרפואה יש הזדמנות להשלים את ההכשרה הקלינית שלהם בפלטפורמה כפרית. זוהי דוגמה נוספת לעבודה החלוצית של SU בתחום החדשנות האקדמית.

בכל שנה, הקמפוס גם מאכלסת קבוצה חדשה של עוזבים בית ספר שמשתתפות בתוכנית הגישור למדע ומתמטיקה של Stellenbosch University (SciMathUS). התוכנית מציעה לסטודנטים מקהילות מוחלשות מבחינה חינוכית את ההזדמנות לקבל גישה להשכלה גבוהה.

  קבלה

  אנא הכר את מדיניות הקבלה Stellenbosch University ואת התנאים וההגבלות שלנו עבור בקשות חדשות.

  מהן הדרישות האקדמיות המינימליות למעבר NSC (תעודת בכיר לאומית)?

  כדי לקבל מעבר NSC בשנת Gr12 שלך, עליך להיות בעל מינימום של 7 מקצועות. מתוך 7 מקצועות אלו, עליך להיות בעל:

  • שתי (2) שפות דרום אפריקאיות;
  • מתמטיקה או אוריינות מתמטיקה (1);
  • שלושה (3) נושאים של 20 נקודות זכות ו;
  • אוריינטציה לחיים (1).

  יתר על כן, עליך לעבור עם לפחות:

  • מינימום 40% לשפת הבית שלך;
  • 40% עבור שני נושאים אחרים ו;
  • 30% עבור שני מקצועות נוספים שאחד מהם חייב להיות שפה רשמית ברמת תוספת ראשונה או שפת בית ו;
  • 20% במקצוע הגמר

  *אוריינטציה בחיים לא תיחשב כחלק מהממוצע שלך.

  מהן הדרישות האקדמיות המינימליות לתואר ראשון?

  • 30% עבור שפת למידה והוראה דרום אפריקאית (אנגלית או אפריקאנס), וכן
  • דירוג הישגים של 4 (50% - 59%) בארבעה מקצועות בני 20 נקודות זכות.

  כיצד אנו מחשבים את ממוצע תעודת הבכיר הלאומי שלך?

  אנו משתמשים בציון הגבוה ביותר בשפת למידה והוראה (אנגלית או אפר) + (פי 5 התוצאות הטובות ביותר במקצועות של 20 נקודות לא כולל אוריינטציה חיים, מתמטיקה מתקדמת, מתמטיקה 3 וכל מקצוע אחר שאינו NSC). לאחר מכן מחלקים את הסכום ב-6.

  כיצד אנו מעריכים כישורים בינלאומיים?

  • אנו משתמשים בתוצאות הסופיות של בית הספר מתכנית הלימודים הבינלאומית (Cambridge International, International Baccalaureate וכו'), כולל בית הספר למחר.
  • לחץ כאן לדרישות המינימום לתוכניות לימודים בינלאומיות. (רמות A-Cambridge, AS-רמות, GCSE/IGCSE/O-רמות; IB Diploma; American School and Abitur)
  • כמו כן, עמוד בדרישות נוספות הספציפיות לתכנית/ות לבחירתך כפי שנקבע במתאר התכנית תחת הפקולטות השונות.

  מהם תנאי הקבלה הבסיסיים ללימודים באוניברסיטת Stellenbosch University ?

  • תעודת בוגר לאומי (NSC) או מועצת בחינות עצמאית (IEB) אישור עזיבת בית הספר כפי שאושרה על ידי אומלוסי לקבלה ללימודי תואר ראשון.
  • דרישות ספציפיות לפקולטה

  דרישות אשרה

  ויזת לימוד לפני ההגעה

  סטודנטים בינלאומיים נדרשים להיות בעלי אשרת לימודים תקפה כדי ללמוד באוניברסיטת Stellenbosch University (SU).

  SU אינו רשאי לרשום סטודנט ללא אשרת שהייה זמנית תקפה.

  במסגרת בקשתך לויזה, תידרש להגיש תעודה רפואית בנוסף לכל מסמכים אחרים שיידרשו (התייעצו עם הנציגות של דרום אפריקה הקרובה אליכם). כמו כן, יהיה עליך לספק הוכחה להכרה בכיסוי רפואי בדרום אפריקה מספק שרשום במועצה הדרום אפריקאית לתוכניות רפואיות במונחים של חוק הסכמות הרפואיות, 1998, לפי הקישור הבא של המועצה הדרום אפריקאית לתוכניות רפואיות.

  אנא צור קשר עם הנציבות העליונה של דרום אפריקה הקרובה כדי לאשר את תהליך הבקשה והמסמכים התומכים הנדרשים לבקשת הויזה.

  חשוב: שים לב שיכולים לקחת עד שמונה (8) שבועות כדי לקבל ויזה, אך הנסיבות עשויות להשתנות ממדינה למדינה. התחל את בקשת הויזה שלך על ידי היכרות עם המסמכים התומכים הדרושים, אשר עשוי לדרוש זמן רב להשגה. אנא ודא שאתה מגיש בקשה מלאה לקבלת הויזה שלך.

  מידע זה משמש כמדריך בלבד. הדרישות לקבלת ויזה לדרום אפריקה כפופות לשינויים וכל בקשה מטופלת כמקרה אינדיבידואלי. שאל תמיד מנציגות SA הקרובה אליך לפני שאתה נוסע לדרום אפריקה.

  חידוש אשרת לימודים בדרום אפריקה

  אנא בקר בדף האינטרנט לקבלת מידע הקשור להיתר ועליך להגיש בקשה מקוונת. אנא היכנס לאתר > דף הבית > סוגי ויזה > מגורים זמניים/מעון קבוע ולאחר מכן גלול מטה לקטגוריות שונות של היתרים ודרישותיהם.

  לחץ על דף הבית על השלם טופס מקוון, כדי להגיש בקשה והמערכת תעביר אותך אוטומטית לכל תהליך הגשת הבקשה המקוון.

  • צור מזהה דואר אלקטרוני וסיסמה כדי שתוכל למלא את הבקשה המקוונת.
  • לאחר מילוי הטופס באופן מקוון, יוצגו בפניך האפשרויות הבאות:
  • תשלום מקוון באמצעות כרטיס חיוב/כרטיס אשראי דרך הפורטל המקוון המאובטח
  • תשלום בהעברה בנקאית דרך הפורטל המקוון המאובטח
  • תשלום מראש בבנק סטנדרד על ידי הורדה ומילוי של הקבלה הבנקאית שנוצרה באינטרנט והפקדת המזומנים לבנק סטנדרד הקרוב.
  • לאחר ביצוע התשלום תוכל להזמין תאריך להגשת בקשת החידוש שלך. תוכל גם להגיש את בקשתך לתעודת אישור המשטרה במשרד VFS

  כיסוי רפואי

  דרישות כיסוי רפואי לסטודנטים Stellenbosch University

  • המחלקה הדרום אפריקאית לענייני פנים (DHA) דורשת הוכחה של כיסוי רפואי הרשום ב-SA Council for Medical Schemes במונחים של חוק התוכניות הרפואיות, 1998 למשך תקופת אשרת הלימודים שלך מתכנית רשומה במונחים של חוק התוכניות הרפואיות .
  • כל סטודנט שנרשם באוניברסיטת Stellenbosch University על אשרת לימודים חייב להיות בעל כיסוי רפואי דרום אפריקאי מתחילת אשרת הלימודים עד ה-31 בדצמבר של שנת הלימוד הספציפית של הרישום.
  • אם סטודנט נרשם מחדש לשנת לימודים חדשה, יש להתחיל בחידוש הכיסוי הרפואי ב-1 בינואר עד ה-31 בדצמבר של שנת הלימודים החדשה.
  • אף סטודנט ממשיך לא יורשה להירשם ללא כיסוי רפואי מינואר ועד דצמבר.
  • מומלץ מאוד לסטודנטים לקרוא את תוכן הכיסוי הרפואי בעיון כדי להבטיח שיש להם כיסוי מספיק במהלך שהותם ב-SA ולהתמודד ישירות עם הספק.

  חקור את האפשרויות שלך:

  שימו לב שאוניברסיטת Stellenbosch University אינה קשורה לשום ספק סיוע רפואי. האוניברסיטה מקבלת כל כיסוי רפואי, כל עוד הוא רשום במועצת SA לתוכניות רפואיות. רוב הסטודנטים הרשומים באוניברסיטת Stellenbosch University משתמשים באפשרויות הבאות:

  • מומנטום בריאות
  • CompCare Wellness

  מסמכי תמיכה מ-SU International

  • מכתב תמיכה
  • בקשה למכתב המשך (תהליך חידוש ויזה לסטודנטים לתואר ראשון
  • טופס חידוש חברות לסיוע רפואי
  • בקשה למכתב הזמנה

  עדויות סטודנטים

  חיים ומתקנים בקמפוס

  Stellenbosch University יכולה להכיל כ-6,500 סטודנטים בכ-31 בתי מגורים באוניברסיטאות ומקומות לינה אחרים באוניברסיטאות בקמפוס סטלנבוש. חמשת המגורים בקמפוס טיגרברג, שם נמצאת הפקולטה למדעי הבריאות, מאכלסים עוד 1,000 סטודנטים. רוב המאטיים הלומדים בשני הקמפוסים הללו (יש יותר מ-30,000 סטודנטים בסך הכל) עושים שימוש במגורים פרטיים בסטלנבוש ובסביבותיה.

  סטודנטים הממוקמים בכל אחד ממגורים אלה נמצאים בפיקוח של ראש מגורים. ראש המגורים, בתורו, נעזר בוועד בית. בכל מעון יש גם חונכים. מנטורים הם סטודנטים בכירים שמתמנים במעונות ובארגוני סטודנטים פרטיים (סטודנטים המתגוררים באופן פרטי) כדי לסייע לסטודנטים חדשים בהסתגלותם לחיי האוניברסיטה.

  לכל תלמיד חדש צריכה להיות גישה למנטור. המנטור כבר ממלא תפקיד חשוב בתקופת קבלת הפנים עם סיוע כללי לגבי שאילתות חיים באוניברסיטה ותמיכה פסיכו-סוציאלית. באמצעות המנטור, לסטודנטים החדשים יש הזדמנות לקחת חלק בתוכנית הבריאות של האוניברסיטה, שמטרתה לשפר את בריאותם של הסטודנטים לאורך השנה.

  מתקני מגורים

  • בכל חדר יש נקודת רשת לחיבור מחשב משלך לרשת האוניברסיטה, משאבי מידע אלקטרוניים, אינטרנט וכלי למידה מקוונים מבוססי אינטרנט.
  • מתקני כביסה
  • אזור "סלון" משותף למפגשים חברתיים, צפייה בטלוויזיה או סתם "בילוי"
  • בכל מגורי הנשים, ובחלק מהגברים, יש גם אזור טרקלין משותף ו/או פרטי בו ניתן לקבל ולארח מבקרים.
  • רוב בתי המגורים מתהדרים בחצרות ו/או גנים מקסימים למשחק והרפיה.

  מיקומים

  • Stellenbosch

   Private Bag X1, Matieland, 7602, Stellenbosch

  שאלות